Konkurs na pozytywne myśli - podziel się pozytywną energią

Wyniki konkursu

Wyniki konkursu:

Trudno było zdecydować, które motto było najbardziej pozytywne. Każde z przesłanych zdań miało w sobie coś, co podnosi na duchu i dodaje sił do działania i wewnętrznego rozwoju. Wspólnymi siłami jury udało się wybrać zwycięzców. W najbliższym czasie odezwiemy się do nich w kwestii odbioru nagród. A oto nasze wybrane zdania:

Dwa pierwsze miejsca:

 • Czasem dodajemy 2 do 2 i wychodzi nam 22...
  • Omylność nie jest wadą, gdy idzie w parze ze zdolnością pozytywnej samokrytyki. Zawsze warto być gotowym przyjąć inny punkt widzenia. Kto wie, może czegoś nas nauczy?
 • Żyj chwilą! !! Chyba, że chwila jest nieprzyjemna, w takim przypadku zjedz ciasteczko. --> usłyszane jeszcze w dzieciństwie.
  • Codziennie staram się cieszyć nawet najkrótszym momentem i brać z niego garściami. Staram się nie narzekać, a jeśli już napotykam się z nieciekawą sytuacją, to zawsze odrobina słodkości pomoga! Zagryzam zęby i idę dalej, znowu korzystam z życia  I tak w kółko, co mnie bardzo cieszy. Nawet jeśli jakiś egzamin nie poszedł mi najlepiej, to nie podcina mi to skrzydeł, zajadam ciasteczka i siadam do nauki na kolejny ( wtedy zadowolenie z wyniku gwarantowane !).

Drugie miejsce: Jeśli chcesz tęczy, musisz znieść mnóstwo deszczu.

Trzecie miejsce: Wyznacz swój kurs według gwiazd, nie według świateł każdego statku, który Cię mija.

Kolejne miejsca:

 • Jeśli coś działa - koniecznie rób tego więcej!
 • ,,Spraw aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem Twojego życia" - Mark Twain
 • "Nie pytaj siebie, co potrzeba światu. Zapytaj się, co ożywia ciebie, i idź, zrób to, ponieważ światu potrzeba ludzi żywych". - Gil Bailie

______________________________

 

Podziel się pozytywną energią Śmiech

Jak wiadomo, żeby dobrze czuć się z samym sobą, trzeba mieć zasoby pozytywnej energii. Dlatego postanowiliśmy ją zebrać i rozesłać po całej Uczelni. W tym celu organizujemy konkurs.

Zasady

Za pomoca formularza należy wysłać swoje imię i nazwisko oraz ulubione pozytywne zdanie wraz z odpowiedzią na pytanie: W jaki sposób pomaga Ci ono w życiu?

Zdanie nie musi być własnego autorstwa, moze być to cytat, przysłowie czy gdzieś zasłyszane poweidzonko albo motto - cokolwiek co dodaje sił i podnosi nastrój.

Link do formularza

Zdania zbieramy do 31 marca.

Do wygrania gadżety UMCS: parasolki, zestawy samoprzylepnych karteczek, notesty z długopisami, etui z ołówkiem i długopisem oraz wiele innych.

Najlepsze naszym zdaniem, pozytywne myśli wpiszemy na karteczki i będziemy rozdawać podczas Dni Higieny Psychicznej. W ramach tej imprezy odbęda się wykłady, warsztaty, spotkanie z Psychokinem i panenel ekspercki. Dodatkowo będzie można można wziąć udział w psychoteście i quizie oraz popracować metodą koła satysfakcji.

Więcej informacji na temat Dni Higieny Psychicznej

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Higieny Psychicznej na UMCS!

Jury konkursu:

 • Magdalena Ciesielska
 • Maciej Fidor
 • Andrzej Kapusta
 • Beata Kiczyńska
 • Katarzyna Skalska

  Aktualności

  Data dodania
  22 marca 2016