Reaktywacja Galerii Kont

Marta Fic Miodzio Miodowicz 20.02.2015 / piątek / godz. 18.00 / otwarcie wystawy wystawa czynna do 6.03.2015 Galeria KONT / ul. Zana 11 / 20-601 Lublin

Galeria Kont powstała w 1978 roku w akademiku na ul Zana 11. Założył ją Janusz Skowron student Wychowania Plastycznego IWA UMCS. Do 1993 galeria przechodziła z rąk do rąk i była prowadzona przez studentów ówczesnego Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie zaś wystawy były prezentacjami studentów tegoż instytutu. W latach 1993 – 2010 galerię prowadził Zbigniew Subczuk jako etatowy pracownik ACK UMCS Chatka Żaka z autorskim programem wystawienniczym z minimalnym udziałem wystaw studenckich. W październiku 2014 Rektor UMCS przekazał w użytkowanie pomieszczenia dawnej stołówki oraz Galerii Kont dla Wydziału Artystycznego UMCS. W dawnej stołówce ma powstać nowa galeria wydziałowa zaś w Galerii Kont od października 2014 Jan Gryka i Robert Kuśmirowski prowadzą zajęcia z Intermediów i Sztuki Publicznej. Programowo założyliśmy iż pomieszczenie galerii pozostanie w dalszym ciągu przestrzenią wystawienniczą. Do tej pory powstało tu kilka różnorodnych realizacji warsztatowych m.innymi: Pauliny Janowskiej, Agnieszki Ozimek, Sylwii Gronowskiej, Pauliny Janczylik. Kai Kurczuk, Agnieszki Dudek i Kingi Stępniewskiej.

20 lutego 2015 roku o godz. 18.00 odbędzie się inauguracja nowej Galerii Kont, która znów stanie się miejscem wystaw studenckich. Pierwsza wystawa to prezentacja Marty Fic pt. „Miodzio Miodowicz". Autorka jest studentką Malarstwa ISP WA UMCS. Brała udział w kilku wystawach organizowanych przez Młode Forum Sztuki Galerii Białej i Galerię Białą, która z okazji wystawy biała.art.pl wydała jej autorski komiks.

Obecna wystawa jest prezentacją kolejnych, żółtych komiksowych rysunków utrzymanych w konwencji absurdu dnia codziennego. Autorka korzysta na banalnych sytuacjach, które jej towarzyszą i robi z tego anegdotyczne rysunki dedykowane „wszystkim niezainteresowanym” – jak sama mówi.

    Aktualności

    Data dodania
    7 lutego 2015