BLIŻEJ ŻŁÓBKA – koncerty kolędowe na Poczekajce

W trzy kolejne niedziele: 7, 14 i 21 stycznia 2018 r. odbędą się w kościele parafialnym na Poczekajce, prowadzonym przez Braci Mniejszych Kapucynów, koncerty w ramach cyklicznego projektu o nazwie "Bliżej Żłóbka".

Inicjatorem, autorem oraz kierownikiem artystycznym poszczególnych wieczorów muzyczno-literackich jest od 25. lat prof. Gabriela Rzechowska-Klauza – kierownik Zakładu Muzyki Sakralnej i Kształcenia Wokalnego UMCS, która od początku tego muzycznego festiwalu pozyskiwała również środki finansowe od sponsorów regionu lubelskiego do realizacji tego projektu. Obecnie - od siedmiu lat przedsięwzięcie wspierane jest finansowo przez władze Miasta Lublin i odbywa się w ramach Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej w Lublinie.

Obok zapraszanych solistów i zespołów muzycznych z regionu Lubelszczyzny oraz z innych ośrodków kultury w Polsce w kolejnych koncertach biorą udział pracownicy i studenci Wydziału Artystycznego UMCS, prezentując bogaty i różnorodny program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej, noworocznej i rozrywkowej, dostarczając melomanom wielu wzruszeń, refleksji i radości płynących z charakteru świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    8 stycznia 2018