Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Wydział Artystyczny UMCS, Instytut Muzyki, Lublin, Al. Kraśnicka 2a
Sala 103
Konsultacje w semestrze zimowym 2022/23:
wtorki:
Instytut Sztuk Pięknych sala 16 w godzinach 8:40-9:40
czwartki:
Instytut Muzyki sala 103 w godzinach 8:30-9.00 i 14.30-15.00
po wcześniejszym uzgodnieniu mailowo: barbara.pazur@mail.umcs.pl
Al. Kraśnicka 2a
20-718 Lublin
Chórmistrz, dyrygent, organizator życia muzycznego. Obecnie profesor uczelni w Katedrze Chóralistyki i Kształcenia Wokalnego UMCS, w latach 2016-2019 była kierownikiem Zakładu Dydaktyki Muzycznej i Muzykoterapii UMCS. Specjalizuje się w Teorii uczenia się muzyki Edwina E. Gordona. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi przedmioty: w Instytucie Muzyki UMCS: dyrygowanie z czytaniem partytur, współczesne koncepcje edukacji muzycznej; w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS emisję głosu; oraz dla wszystkich wydziałów UMCS wykład ogólnouniwersytecki "Teoria uczenia się muzyki Edwina E. Gordona".
Od 1997 r. do 2019 r. była sekretarzem, a od 2019 r. jest skarbnikiem Zarządu Oddziału PZChiO w Lublinie.
Od 2010 r. Jest członkiem Zespołu Konsultacyjnego Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.
W latach 2006-2015 pełniła funkcję kuratora regionalnego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych (potem - Akademii Chóralnej) "Śpiewająca Polska".
Jest pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym Lubelskiego Festiwalu Chórów Parafialnych, który od 2012 roku corocznie odbywa się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
W 2016 r. zorganizowała i pełniła funkcję Przewodniczącej Rady Naukowej i Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Język muzyki dla osób (nie tylko) ze świata autyzmu" w ramach Międzynarodowego Seminarium Gordonowskiego w Lublinie.
Nagrody i wyróżnienia:
Ukończyła:
Uczestniczyła w wielu kursach doskonalenia zawodowego i seminariach - m.in.:
Kwalifikacje artystyczne I stopnia w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych uzyskała 18 października 2001 r. na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Od 15 marca 2014 posiada stopień naukowy doktora habilitowanego sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura uzyskany na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca.
W latach 1990-1998 była dyrygentem i kierownikiem artystycznym Lubelskiego Chóru Dziecięcego MDK “SKOWRONKI”, który prezentując wysoki poziom artystyczny wiele koncertował w kraju i za granicą, odniósł znaczące sukcesy na konkursach i festiwalach chóralnych (zdobył m.in. Puchar Ministra Edukacji, Złoty Kamerton oraz Nagrodę Specjalną ZG ZKP w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Szkolnych w Bydgoszczy w 1996 roku).
W latach 1998-2004 współpracowała z Instytutem Muzykologii KUL prowadząc tam zespół instrumentalny i zajęcia z dyrygentury chóralnej.
Założyła i prowadziła do roku 2008 dwa chóry: od 1995 r. Chór Cecyliański Parafii pw. Św. Antoniego w Lublinie, a od 2004 r. Chór Dziecięco-Młodzieżowy AMICUS Stowarzyszenia Integracyjnego "Magnum Bonum" w Krasnymstawie.
W roku akademickim 2012/2013 prowadziła Chór Instytutu Muzyki WA UMCS, z którym nagrała płytę CD "Gorzkie Żale - Rafał Rozmus, Andrzej Nikodemowicz".
Obecnie jest dyrygentem Chóru CUM SANCTIS przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.
Jest autorką książek:
Jest redaktorem naukowym monografii:
Jest współredaktorem naukowym (wraz z Maciejem Kołodziejskim) publikacji:
Pod jej redakcją muzyczną ukazały się:
Opublikowane artykuły:
Recenzje naukowe:
Recenzje wydawnicze:
Opublikowane utwory muzyczne
Czynny udział w konferencjach:
Działalność artystyczna:
Prestiżowe festiwale, ważniejsze koncerty: