22. Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2017

22. Wschodni Salon Sztuki – Lublin 2017

Organizator: Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski

 

VI Międzynarodowa konferencja

„Spotkanie Kultur”

10  listopada godz. 9:30 – 18.00 -Sala konferencyjna Zamku Lubelskiego (Galeria Malarstwa Polskiego) , ul. Zamkowa 9

11  listopada godz. 12.oo – 15.oo-  Sala konferencyjna Zamku Lubelskiego (Galeria Malarstwa Polskiego), ul. Zamkowa 9

 

Wystawa grafiki

„Mistrzowie drzeworytu i linorytu współczesnego”

Wernisaż wystawy 10 listopada godz.18.00 Sale wystawiennicze Zamku Lubelskiego

 

Wschodni Salon Sztuki powstał z inicjatywy artystów zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków w 1993 roku i jest cyklicznym interdyscyplinarnym przeglądem twórczości plastycznej artystów z Polski i z zagranicy.

22. Wschodni Salon Sztuki, będzie prezentował osiągnięcia artystów grafików z Chin, Japonii, Korei i Polski odbędzie się pod hasłem –Mistrzowie drzeworytu i linorytu współczesnego. Na wystawie zaprezentowane będą prace wykonane w tradycyjnych technikach wypukłodruku.

Od 2011 roku wystawom towarzyszy konferencja na której poruszane są zagadnienia dotyczące szeroko pojętej kultury i sztuki. Myślą przewodnią tegorocznej konferencji będzie Spotkanie kultur. Temat ten zyskuje na znaczeniu i aktualności ze względu na coraz szybsze przeobrażenia otaczającego nas świata. Sztuka, ma swoje poważne miejsce dyskusji na temat zachodzących przemian społecznych i kulturowych oraz Art Worldu. Tradycyjnie pojmowana grafika od wieków służyła rozpowszechnianiu myśli i idei, przeżywała rozkwit wraz z rozwojem cywilizacji druku, obecnie stanęła przed wielkim wyzwaniem nowoczesności, zmianami technologicznymi i otwarciem przestrzeni wirtualnej.

Celem wystawy i konferencji jest między innymi dialog międzykulturowy oraz porównanie zmian zachodzących w sztukach plastycznych oraz próba odpowiedzi na temat roli artysty w kontekście Art Worldu w współczesnym świecie.

 

Strona www wydarzenia

 

    Aktualności

    Data dodania
    25 października 2017