Academica

 Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni książek i czasopism naukowych Academica

Academica, czyli cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych, umożliwia dostęp do ok. 1,4 mln dokumentów zeskanowanych przez Bibliotekę Narodową. Można w niej znaleźć pełne teksty monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism.

Zasady korzystania z systemu Academica:

  1. Przeglądanie zasobów systemu jest możliwe z dowolnego komputera i bez konieczności posiadania konta, jednak dostęp do pełnego tekstu publikacji otrzymujemy wyłącznie na terminalach dostępnych w Oddziale Informacji Naukowej.
  2. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą mieć dostęp do pełnych tekstów. Zarejestrowanym użytkownikiem może zostać osoba posiadająca aktywne konto biblioteczne - bezpłatne konto nowego użytkownika tworzą pracownicy Oddziału Informacji Naukowej, prosimy o kontakt e-mailowy na adres biblion@umcs.pl.
  3. Zarejestrowany użytkownik może samodzielnie zarezerwować (wybrać datę i godziny korzystania z konkretnego tytułu na terminalu w OIN) wybraną publikację korzystając z własnego komputera.
  4. Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika oraz w zakładce Najczęściej zadawane pytania.

W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania wypożyczalni Academica w BG UMCS zapraszamy do Oddziału Informacji Naukowej (1.p nowszego gmachu BG), tel. (81) 537-58-94.