Pierwszy Przegląd Projektów Produkcji Medialnej - Media Production Projects Preview

Oskary rozdane, światła zgaszone, kurtyna poszła w dół.

Fot. M. Piłat

Podobnie jak rok 1929, kiedy to po raz pierwszy twórcy najlepszych filmów otrzymali złote statuetki, 6 czerwca 2019 na długo pozostanie w naszej pamięci. To właśnie tego dnia na naszej uczelni odbył się Pierwszy Przegląd Projektów Produkcji Medialnej - Media Production Projects Preview!

Fenomenalne prace filmowe, niesamowici prowadzący, chwile pełne emocji, radości i wzruszeń, ale przede wszystkim ONI - studenci Produkcji Medialnej.

Tuż przed godziną 13:00, sala kinowa w Akademickim Centrum Kultury wypełniła się po brzegi widzami oczekującymi na projekcje 15 ilustracyjnych animacji poezji angielskiej (studia licencjackie) oraz 13 spotów reklamowych w języku angielskim (studia magisterskie).

W drodze głosowania wyłoniono tegorocznych zwycięzców:

I stopień- Marcin Misiurka, Jarosław Pitucha
II stopień- Maria Paradzińska, Zuzanna Pudzianowska, Karina Sochacka,
Jakub Żebrowski, Patryk Ryziewicz

To w ich rękach spoczęły statuetki na miarę swojego Hollywoodzkiego pierwowzoru.

Już dziś wiemy, że nasza Gala zyskała miano wydarzenia cyklicznego, co w swojej przemowie wieńczącej Przegląd wyraźnie podkreślił Pan Prodziekan Wydziału Politologii Wojciech Ziętara, mając nadzieję na dalszą owocną współpracę Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych oraz Wydziału Politologii.

Wydarzenie powstało z inicjatywy i pod czujnym okiem lektorek jezyka angielskiego - mgr Aleksandry Patryn oraz mgr Barbary Kulickiej, a za jego rozwój, przygotowanie i realizację w pełni odpowiadają studenci Produkcji Medialnej na 1 i 2 stopniu nauczania.

Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie oraz sponsorzy gali- sklep OGRODNIK oraz biuro SZYMANEK NIERUCHOMOŚCI, którzy wspólnie z Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS, ufundowali materiały promocyjne, dyplomy i oczywiście oskary!

Dziękujemy wszystkim za przybycie i już wyczekujemy kolejnej edycji!!

Patroni medialni: TV UMCS, Radio Centrum, Kurier Lubelski

Autor zdjęć: Michał Piłat (student Produkcji Medialnej)

Relacja na Instagramie:
jezyki_umcs (mgr Małgorzata Allitt, mgr Artur Hubala)

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/565032717235971/

Link do artykułu w Kurierze:
https://kurierlubelski.pl/oskary-dla-studentow-produkcji-medialnej-za-anglojezyczne-produkcje-video/ar/c5-14190351

 

    Wydarzenia

    Data dodania
    10 czerwca 2019