PASE - Europejski Kongres Języków Obcych

W dniach 08-10.05.2015 w gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji odbył się Europejski Kongres Języków Obcych PASE INSPIRACJE I INNOWACJE W EUROPEJSKIEJ EDUKACJI JĘZYKOWEJ, będący wyjątkowym wydarzeniem skierowanym do nauczycieli i metodyków, właścicieli i dyrektorów szkół językowych, wydawców, trenerów i coachów.

Kongres uroczyście otworzył jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie nauczania języków obcych – Herbert Puchta, międzynarodowej sławy autor najpopularniejszych podręczników do nauki języka angielskiego, trener nauczycieli, znany i aktywny prezenter w ponad 50 krajach na świecie.

Gośćmi i prelegentami byli również inni wybitni eksperci w dziedzinie zarządzania edukacją i wiedzą, wykładowcy szkół wyższych, autorzy publikacji, uznani metodycy, trenerzy i szkoleniowcy, a także wieloletni menedżerowie, którzy w ramach sesji zorganizowanych w dwóch ścieżkach tematycznych (menedżerskiej i metodycznej) wyrazili swoje opinie, doświadczenia i obserwacje na temat rozwoju zawodowego nauczycieli, trendów i rekomendacji dotyczących nauczania języków obcych, konieczności dopasowywania się do ciągle zmieniających się oczekiwań odbiorców usług językowych.

W trakcie Kongresu odbyło się 8 sesji plenarnych i 60 sesji warsztatowych, podzielonych na kilka bloków językowych, a ponadto,  panel dyskusyjny, dwie debaty oraz Market Place.

Europejski Kongres Języków Obcych PASE 2015 był także doskonałą okazją do wymiany informacji i poglądów na temat metod nauczania, a także analizy zagadnień oraz problemów nurtujących środowisko językowe, związanych z zarządzaniem szkołą językową, zasobami ludzkimi, rozwojem zawodowym nauczycieli, obsługą IT, uczeniem dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podczas trzech dni w wydarzeniach Kongresu wzięło udział ok. 700 uczestników. Z ramienia Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych udział w Kongresie wzięła dr Alicja Kaźmierak.

 

    Wydarzenia

    Autor
    Alicja Kaźmierak
    Data dodania
    14 maja 2015