Konferencja w Parlamencie Europejskim w Brukseli

27 listopada 2018 w Parlamencie Europejskim w Brukseli miało miejsce ważne wydarzenie „ HIGH-level conference. EU research and innovation in our daily life”. Organizatorem był Parlament Europejski i Komisja Europejska.

Tekst i zdjęcie – R. Łukiewicz-Kostro

Konferencja była  poświęcona temu jak badania i innowacje w Unii Europejskiej  wpływają na życie codzienne obywateli, a zorganizował ją Antonio Tajani, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Carlos Moedas, Komisarz Unii Europejskiej ds. badań,  nauki i innowacji. Spotkali się naukowcy i politycy z całej Europy po to, aby poddać refleksji minione, ale i bieżące osiągnięcia. Dyskusja przebiegała  w 4 panelach tematycznych: 1. Zdrowie i dobre samopoczucie, 2. Zrównoważone środowisko, 3. Wprowadzenie innowacji na rynek oraz 4. Bezpieczne społeczeństwa dla wszystkich. Uczestnicy mieli wyśmienitą okazję zapoznać się z projektami finansowania w ramach unijnych programów badań i innowacji, ale  też, co nie mniej ważne, spotkać UTALENTOWANYCH Europejczyków, którzy wprowadzili przełomowe innowacje jednocześnie podnosząc konkurencyjność Europy na globalnym rynku.

Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do  wymiany opinii i dyskusji pośród blisko 1000 obywateli i przedstawicieli instytucji europejskich, państw członkowskich, uniwersytetów i centrów badawczych.

W tym zaszczytnym gronie w polskiej reprezentacji znalazła się nasza Koleżanka Renata Łukiewicz-Kostro, emerytowany starszy wykładowca Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS,  a obecnie doktorantka Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz ekspert w pracach Krajowej Grupy Doradczej aktualnego programu Horyzont 2020 oraz przyszłego programu Horyzont EUROPA.

    Wydarzenia

    Autor
    Renata Łukiewicz-Kostro
    Data dodania
    1 grudnia 2018