Konkurs Young Design 2022

Zaprojektuj dobrostan – nagradzamy najlepsze projekty inspirowane działalnością Ignacego Łukasiewicza.

Young Design to konkurs dla młodych projektantów organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Kierowany jest do studentów i absolwentów wzornictwa, sztuki, grafiki, malarstwa i architektury.
Uczestnicy konkursu mają możliwość bezpośredniego spotkania z przedstawicielami polskiego biznesu, sztuki i kultury tworzącymi Kapitułę Stypendialną. Podczas prezentacji projektant przedstawia nie tylko projekt, ale ma również możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompetencji niezbędnych do współpracy z przyszłymi pracodawcami. Prezentacja i umiejętność uzasadnienia projektowego jest jednym z kryteriów oceny finalistów.
W tym roku Instytut czeka na projekty, które realizują ideę dobrostanu. Obecna edycja nawiązuje do bardzo wszechstronnej działalności patrona roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza, który był jednocześnie farmaceutą, przedsiębiorcą, założycielem pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcą lampy naftowej, a przy tym rewolucjonistą i działaczem niepodległościowym. Tym samym jego działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia, dlatego właśnie hasłem przewodnim konkursu jest „dobrostan”.

Zachęcamy młodych projektantów do zastanowienia nad współczesnym rozumieniem tego pojęcia i do prób wykorzystania designu w celu podnoszenia jakości naszego życia.

Zwycięzca nagrody głównej otrzymuje Stypendium wysokości 20 000 zł. Przyznawane są także dodatkowe nagrody pieniężne ufundowane przez partnerów konkursu.

Na zgłoszenia czekamy do 8 września.

Więcej informacji można znaleźć na stronie instytutwzornictwa.com

    Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    8 lipca 2022