Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves 2022

Zmierz się z tematem! Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach?

6 najlepszych prac pokażemy na bilbordach w trakcie Festiwalu Art Moves we wrześniu 2022 w Toruniu. Twórca najlepszej pracy otrzyma główną nagrodę w wysokości 4000 PLN.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy artysta zainteresowany sztuką na bilbordach. Prace wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową można nadsyłać do dnia 22.07.2022, do godz. 24:00 drogą elektroniczną na adres: artmoves(at)tlen.pl

W tym roku artyści są zaproszeni do twórczej interpretacji hasła: Miłość czy nienawiść? Prawda czy fałsz? Co warto docenić w niepewnych czasach?
Konkursowe hasło można traktować jako metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Ostanie miesiące i lata upływają nam pod znakiem ciągłej niepewności. Ludzkie życie jednostkowe, jak i życie całych społeczeństw przestało być przewidywalne. Przechodzimy od kryzysu do kryzysu, bez chwili przerwy. Jeszcze nie skończyła się pandemia, a już wybuchła wojna w Ukrainie. Cały czas narasta kryzys klimatyczny, nasilają się ekstrema pogodowe. Rzeczywistość wydaje się niestabilna, nieprzewidywalna, pełna chaosu i zamętu. Poszczególne społeczeństwa, jak i cała ludzkość musi stawiać czoła ciągłym wyzwaniom, zagrożeniom i katastrofom. Jak w takich trudnych czasach żyć i na nowo się odnaleźć? Co jest ważne? Co pomaga nadać jakiś sens temu, co się dzieje, czego doświadczamy i co przeżywamy? Jak odnajdywać nadzieję? Na czym się oprzeć i co wybrać? Za czym się opowiedzieć? Pojawia się mnóstwo pytań. To pytania o to, jakiego świata chcemy, w jakiej rzeczywistości chcielibyśmy żyć? W świecie opartym na zasadach miłości czy nienawiści, prawdy czy fałszu? Co warto docenić w tych niepewnych czasach?

Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: artmovesfestival.org/pl

    Konkursy sztuki - weź udział!

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    8 czerwca 2022