Uwaga Pracownicy Naukowi UMCS!

Uwaga Pracownicy Naukowi UMCS już funkcjonuje możliwość przepięcia numeru ORCID do swojego PBN ID dla każdego użytkownika PBN.

Rola Importera Publikacji nie będzie już konieczna, aby zalogować się do Nowej Aplikacji PBN.
Każdy użytkownik może zalogować się do nowej aplikacji i w panelu „Twoje Konto” dokonać powiązania PBN ID z numerem ORCID. 

Dzięki temu zabiegowi, numer ORCID będzie widoczny w profilu autora w Module Analitycznym i będzie umożliwiał bezpośrednie przejście na stronę autora w systemie ORCID. Takie przywiązanie ORCID do PBN ID będzie trwałe, dzięki czemu numer ORCID będzie wyświetlał się przy autorze za każdym razem, kiedy zostanie on wprowadzony do systemu z PBN ID.


Dla osób nieposiadających ORCID, jest możliwość przejścia do formularza tworzenia tego identyfikatora

 

 Po przywiązaniu identyfikatora ORCID do PBN ID, będzie możliwość logowania się do nowej aplikacji za jego pomocą. Dzięki wprowadzeniu identyfikatora ORCID dla autora w PBN, będzie możliwe przeniesienie się na jego osobistą stronę w systemie ORCID gdzie znajdować się mogą dodatkowe informacje o danej publikacji lub inne publikacje autorstwa tej osoby.

Zachęcamy wszystkich autorów ( pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) do rejestrowania się w bazie ORCID i podawania identyfikatora ORCID redaktorom Bibliografii Publikacji Pracowników UMCS w celu łączenia obydwu źródeł - kontakt: Oddziału Informacji Naukowej

 

 

 

    AKTUALNOŚCI

    Data dodania
    28 lutego 2018