PON - webinaria i szkolenia nt. zarządzania danymi badawczymi

Webinarium o danych społecznych i Repozytorium Danych
31 maja 2021 r
.

odbędzie się webinarium na temat danych w naukach społecznych organizowane w ramach projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych. Podczas webinarium omówione zostaną kwestie archiwizacji i udostępniania danych oraz prawne i etyczne aspekty pracy z danymi społecznymi, a także funkcje Repozytorium Danych Społecznych. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Instytutem Filozofii i Socjologii PAN oraz Instytutem Studiów Społecznych UW. Program i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie projektu.

 

 

Szkolenie z zarządzania danymi badawczymi 
8 czerwca 2021 r.

 odbędzie się kolejne szkolenie z zarządzania danymi badawczymi organizowane w ramach projektu Dziedzinowe Repozytoria Otwartych Danych Badawczych. Program szkolenia obejmuje praktyczne i prawne aspekty zarządzania danymi i ich otwartego udostępniania, m.in. sporządzanie planu zarządzania danymi badawczymi, wymogi instytucji finansujących badania naukowe czy stosowanie wolnych licencji. Program i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie projektu.

 

 

Szkolenie z funkcjonalności Biblioteki Nauki 
10, 21 i 29 czerwca oraz 19 lipca 2021 r. 

odbędą się szkolenia dla redakcji i wydawców czasopism naukowych organizowane w ramach projektu Platforma Polskich Publikacji Naukowych. Podczas spotkań zaprezentowana zostanie ogólnodostępna część Biblioteki Nauki oraz część dla zalogowanych użytkowników, w tym nowe sposoby dodawania treści, informacje dotyczące importowania i eksportowania danych z baz źródłowych oraz eksportowania ich do PBN. Program i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie projektu

    AKTUALNOŚCI

    Data dodania
    25 maja 2021