Debaty europejskie „Team Europe & The Art of Debate” w Lublinie - eliminacje

Wydział Politologii oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej zaprasza na konkurs europejskich debat oksfordzkich, który odbędzie się w ramach III edycji projektu pt.”Team Europe & the Art Of Debate” przeznaczonego dla studentów z województwa lubelskiego. W projekcie równolegle uczestniczy Lublin i Poznań, tym samym zostały wyróżnione jedynie dwa województwa, z których mogą uczestniczyć studenci. Realizatorem, projektu jest Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS we współpracy z Wydziałem Politologii UMCS oraz Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce (organizatorem).

Celem europejskiej debaty oksfordzkiej, jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu integracji europejskiej oraz promocja wysokich standardów debaty publicznej. Projekt ma na celu stworzenie młodym ludziom warunków do praktycznego doskonalenia talentów oratorskich, kulturalnego dyskutowania z poszanowaniem strony o odmiennych poglądach, a także racjonalnego argumentowania swojego stanowiska. Aktywny udział studentów jako uczestników drużyn debatanckich (a także pośredni – jako publiczność), wspomaga również empatię oraz umiejętność pracy zespołowej.

Udział w debatach składać się będzie z dwóch etapów:

  • turniej eliminacyjny: 21 marca 2018 r.;
  • debata finałowa: 25 kwietnia 2018 r.

Oba etapy odbędą się na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Podczas turnieju eliminacyjnego w Lublinie zmierzą się ze sobą 4 drużyny wyłonione w ramach konkursu otwartego przeprowadzonego w dniach 15.03-18.03.2018 r. Dwie najlepsze z nich awansują do finału, który odbędzie się 25.04.2018 r. 

Zwycięska drużyna zdobędzie główną nagrodę, którą jest wyjazd studyjny do instytucji Unii Europejskiej w Brukseli (ufundowaną przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie) oraz otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł (ufundowaną przez koordynatora projektu), przeznaczoną na pokrycie kosztów uczestnictwa drużyny zwycięskiej w Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich - AMPDO, które odbędą się w maju 2018 r. w Krakowie.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę projektu pod patronatem Wydziału Politologii oraz facebook Team Europe & the Art of Debate.

 

    AKTUALNOŚCI

    Data dodania
    20 marca 2018