Zmarł śp. Leszek Rymczuk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 3 listopada 2020 roku, przeżywszy 61 lat, zmarł nasz kolega Leszek Rymczuk. Artysta rzeźbiarz, wieloletni pracownik Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, wychowawca wielu pokoleń młodych adeptów sztuki.

Urodzony w roku 1959 w Lublinie. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie uzyskując dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszko. Pracownik UMCS w Lublinie od 1986 roku. W 1992 zatrudniony na stanowisku asystenta w Zakładzie Rzeźby Monumentalnej, następnie jako starszy wykładowca w pracowni Rzeźby i Technik Szklarskich Katedry Intermediów i Rzeźby Wydziału Artystycznego. W dorobku artystycznym miał 6 wystaw indywidualnych i ok. 30 zbiorowych. m.in.: realizacje rzeźb plenerowych mi. „Koziołek Zdrój” – Lublin, Windsor w Kanadzie, fontanna „Wieża Ciśnień” – Lublin. Wieloletni reprezentant pracowników Wydziału Artystycznego w ZNP UMCS.

Msza żałobna oraz uroczystości pogrzebowe odbędą się w kaplicy cmentarnej przy ulicy Lipowej w Lublinie dnia 9 listopada 2020 roku (poniedziałek) o godz. 15:00.

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    4 listopada 2020