Zmarł śp. dr hab. Ireneusz Wydrzyński

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 kwietnia 2018 roku zginął śmiercią tragiczną

śp. dr hab. Ireneusz Wydrzyński, nasz przyjaciel, wybitny artysta i pedagog.

 

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Św. w dniu 27 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00 w Bazylice Św. Anny w Lubartowie, po czym nastąpi przewiezienie ciała do Nakła Śląskiego gdzie odbędzie się Msza św. oraz pochowanie na cmentarzu parafialnym.

 

Urodzony w 1955 roku w Radomiu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii – Curie Skłodowskiej w Lublinie i w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła, zakończone dyplomem w zakresie projektowania szkła w pracowni prof. Zbigniewa Horbowego w roku 1985.

Pełnił funkcję Kierownika Zakładu Rzeźby i Technik Szklarskich Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS, był Członkiem ZPAP – Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej, Członkiem Komisji do spraw wznoszenia pomników w mieście Lublinie.

Autor dwunastu wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Prace w tworzywie szklanym rozpoczął w Lubelskich Hutach Szkła, realizując projekty szkieł użytkowych przeznaczonych do produkcji seryjnej. Jednocześnie pracował w gorącej masie szklanej, korzystając z warsztatu hut szkła w Parczewie i Dąbrowie w woj. Lubelskim. Od kilkunastu lat korzystał ze szkła okiennego tworząc małe formy rzeźbiarskie, pracował także w technice fuzingu (stapianie szkła), która pozwala tworzyć formy użytkowe.

 

    Aktualności

    Data dodania
    25 kwietnia 2018