Zaproszenie na wystawę „TOY STORIES”

Zapraszamy na pierwszą z cyklu 10x10 wystawę TOY STORIES. Wernisaż odbędzie się w Galerii Labirynt | Plaza przy ulicy Lipowej 13 w piątek, 16.07.2021, o godz. 17:00.

Dostępność: Wystawa odbędzie się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Otwarcie wystawy nie będzie tłumaczone na PJM.

Artystki i artyści biorący udział w wystawie:
Marta Antoniak, Florentyna Nastaj, Seweryn Chwała, Zbigniew Gorlak, Szymon Popielec, Sławomir Toman, Marcin Zawicki

Wystawa "Toy stories" jest próbą zgromadzenia w ramach jednej przestrzeni galeryjnej prac przedstawicielek i przedstawicieli polskiej sceny artystycznej na różne sposoby posługujących się motywem zabawek dla formułowania własnych artystycznych narracji. Zabawki mogą być inspiracją, tematem, narzędziem oraz tworzywem artystycznym. Atrakcyjność wyrobów przemysłowych dedykowanych dzieciom oddziałuje także na dorosłych, szczególnie artystki i artystów, dla których jest okazją do refleksji nad rzeczywistością w jej najróżniejszych wymiarach. Można odnaleźć pośród nich opowieści o relacjach międzyludzkich, o kondycji współczesnego człowieka, o problemach cywilizacyjnych i ekologicznych. Są także światy nadrealne wykreowane na podstawie zabawkowej rekwizytorni.
Wystawa przybliży sylwetki wybranych twórczyń i twórców oraz ich sposoby budowania narracji opartej o wspólny obszar ikonograficzny.

kuratorka: Aniela Mroczek

Projekt 10x10 zrealizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne „Otwarta Pracownia” w Lublinie we współpracy z Galerią Labirynt oraz z Centrum Kultury w Lublinie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Grafika: (Marcin Zawicki, "Upadła Planetka", olej na płótnie, 150x150, 2018. Dzięki uprzejmości JRCollection.)

 

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    16 lipca 2021