Zaproszenie na wystawę „DZIWNE PRZEDMIOTY”

Prezentacja prac fotograficznych studentów I i II roku kierunku Grafika z Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Wystawa odbywa się online od 12.10.2020 w Galerii Biblio MBP Lublin.

            Prezentowane prace to dyptyki fotograficzne, dla których inspiracją było hasło: „przedmioty bywają dziwne”. Są to pierwsze próby studentów z zakresu fotografii inscenizowanej, czarno-białej. Podstawowym celem zadania było stworzenie w dwóch obrazach fotograficznych efektu dziwności wynikającego z zaskakującego zestawienia przedmiotu i ciała ludzkiego. Studenci mieli skupić się na plastycznym kształcie obrazów i wyglądzie materialnym przedmiotów.

Wizualne efekty osiągnięte przez studentów mają charakter zbliżony do poetyki surrealizmu. W niektórych przypadkach są wyrazem niepokojących odczuć i doświadczeń spowodowanych trudną sytuacją pandemii.

            Zdjęcia powstały w 2020 roku na zajęciach z przedmiotu Fotografia studentów I i II roku na kierunku Grafika pod opieką artystyczną dr hab. Marcina Marona.

            W wystawie udział biorą: Palina Azimka, Anastasia Bai, Maryia Bohush, Maja Ćwiek, Daria Godlewska, Yana Hrabovska, Karolina Kołudzka, Anna Korol, Magdalena Korona, Julia Litwinek, Maryia Lutsevich, Anna Lyssy, Valeriia Malashevska, Aleksandra Marzęta, Nataliia Muzychka, Joanna Oleniuk, Olena Pavliuk, Natalia Sander, Katarzyna Solarska.

 

Przygotowanie wystawy z ramienia galerii Biblio: Joanna Słupska-Maron

Link do wystawy

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    14 października 2020