Zaproszenie na wystawę „Dotyk sztuki” (7.11.)

Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych prof. dr hab. Krzysztof Szymanowicz
oraz
Dziekan Wydziału Artystycznego dr hab. Alicja Snoch-Pawłowska, prof. UMCS

mają zaszczyt zaprosić na wystawę

„Dotyk sztuki”

 Wernisaż wystawy: 7 listopada 2019 r., godz. 17.00

Galeria Wydziału Artystycznego, ul. Zana 11, Lublin

Osoby niewidome i słabowidzące mają na co dzień ograniczony dostęp do sztuki. Część muzeów zaczyna przystosowywać swoje ekspozycje do tego grona odbiorców i z pewnością działania te w przyszłości będą się rozwijać. Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS, w ramach prowadzonych badań naukowych i działalności artystycznej realizuje projekt „Dotyk sztuki”, skierowany do osób z dysfunkcją wzroku. Wystawa jest częścią projektu, w ramach którego zaprezentowane zostaną obrazy, obiekty i instalacje, które będą poznawane przez dotyk. Instytut Sztuk Pięknych planuje dalsze działania w obszarze sztuki, skierowane do osób niewidomych i niedowidzących, których efekty prezentowane będą w przyszłości na kolejnych wystawach, warsztatach oraz w publikacjach podsumowujących etapy projektu.         

Uczestnicy wystawy:

Anna Beata Barańska, Mariusz Drzewiński, Małgorzata Gorzelewska-Namiota, Alicja Kupiec, Robert Kuśmirowski, Marek Mazanowski, Irena Nawrot-Trzcińska, Ewa Niestorowicz, Maria Polakowska-Prokopiak, Artur Popek, Wiesław Proć, Maria Sękowska, Adam Skóra, Radosław Skóra,  Zbigniew Stanuch, Krzysztof Szymanowicz, Anna Waszczuk, Walenty Wróblewski, Piotr Zieleniak

oraz gościnnie

studenci Koła Naukowego Ceramika Unikatowa i Formy Przestrzenne: Tomasz Belew, Sveta Kochanowa, Antonina Korona, Renata Markiewicz, Izabela Olbrycka, Hanna Papruha, Emilia Stefaniak, Monika Szydłowska, Marharyta Tsvelodubova.

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    5 listopada 2019