ZAPROSZENIE NA KONCERT Ballads and Other Songs

Ballads and Other Songs Made in #jazzUMCS to kolejny koncert studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS.

22 stycznia 2020

Inkubator Medialno-Artystyczny ACK Chatka Żaka

Lublin, Radziszewskiego 16

godz. 19:00

wstęp wolny

 

Młodzi wokaliści i instrumentaliści zaprezentują program złożony z utworów raczej spokojnych i stonowanych. Stylistyka opracowań jest trudna do zdefiniowania, będzie można znaleźć w nich elementy zarówno jazzu jak i współczesnej muzyki pop.

W tegorocznej edycji Made in #jazzUMCS wykonawcy szczególnie koncentrują się na melodyce i wynikającej z niej ekspresji. Zamiarem artystów jest oddanie głębi wyrazowej oraz liryki zawartej w prezentowanych utworach. Refleksja i zaduma interpretacji jest swego rodzaju komentarzem do otaczającej nas głośniej rzeczywistości. Podobnie jak w poprzednich koncertach Made in #jazzUMCS, teraz również, będzie to muzyka odzwierciedlająca osobowości wykonawców.

W programie znajdą się utwory polskie i amerykańskie. Będzie między innymi Sound of Silence Paula Simona, Every Breath You Take Stinga, Ja nie chcę spać Komedy, Lubię wracać tam gdzie byłem Zbigniewa Wodeckiego czy Powrócisz tu z repertuaru Ireny Santor. Nie zabraknie także Witchi-Tai-To Jima Peppera, które stało się już niemal hymnem koncertów studentów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa.

Od pięciu lat, nad akademickimi koncertami opatrzonymi sygnaturą Made in #jazzUMCS, opiekę artystyczną sprawuje dr hab. Mariusz Bogdanowicz prof. UMCS.

Koncerty kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Artystycznym UMCS na stałe wpisały się już pejzaż artystycznego Lublina.

Zapraszamy!

             

 

instrumentaliści

Wiola Jakubiec - viol

Zuzanna Kosek - viol

Michał Orkiszewski - viol

Karol Kozak - acc

Szymon Chołomiej - acc

George Erdeli - p, kb

Mateusz Głowala - g

Jan Jasiński - g

Kamil Kędra - g

Jan Rabiega - b

Maksim Shilikov - b

Adam Lipiński - dr, perc

Marcin Niedźwiedź - dr, perc

Ignacy Rudnicki - dr, perc

 

wokaliści

Michalina Lipińska

Zosia Neckar

Alicja Ruszczak

Magda Szlęzak

Jan Jasiński

Łukasz Kukiełka

Anna Karp

Valeryia Damashenka

Katharine Petcheneva

Natalia Vyspinska

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    13 stycznia 2020