Zapraszamy na koncert „Siema Żaki!"

Europejska Stolica Młodzieży 2023, Miasto Lublin, ACKiM UMCS Chatka Żaka oraz Centrum Kultury w Lublinie zapraszają na koncert „Siema Żaki!”.

1 października na placu Litewskim będzie głośno, z humorem, a przede wszystkim studencko! Wszystko po to, żeby naładować studentów pozytywną energią na cały rok akademicki! 

Specjalnie na ten wieczór przygotowaliśmy dla Was występ Poławiaczy Pereł, koncert Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów pod batutą jej założyciela, dra hab. Tomasza Momota, złożonej ze studentów oraz uczniów lubelskich szkół i uniwersytetów, oraz imprezę muzyczną przygotowaną w ramach Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum.

Program wydarzenia:

19:00 – Studenci i Poławiacze Pereł 

Ich spektakle to eksperyment, wyzwanie i „skok na głęboką wodę”. Przed wejściem na scenę nikt, nawet aktorzy, nie wiedzą co się wydarzy, jakie historie opowiedzą i jakie tajemnice ujawnią. Humor w ich spektaklach nie jest celem, a środkiem do poruszenia tego, co ważne i pomaga w obnażeniu niejednokrotnie absurdalnej prawdy. Co tym razem wydarzy się na scenie? Trzeba przekonać się na włąsne oczy!

20:00 – Koncert Orkiestry Utalentowanych Muzycznie Córek i Synów 

Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie to orkiestra działająca pod batutą dra hab. Tomasza Momota. Złożona jest ze studentów i uczniów, głównie z lubelskich szkół i uniwersytetów. Orkiestra zaprezentuje różnorodny repertuar od muzyki rockowej aż do popularnych światowych przebojów.

Solistki i soliści:
Natalia Wilk
Kamila Witek
Wiktoria Trynkiewicz
Milena Majewska
Mateusz Jaroszewski (Chonabibe)
Hubert Pyrgies (Chonabibe)

Dyrygent dr hab. Tomasz Momot

21:00 – impreza muzyczna Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum 

Na koniec zabrzmi muzyka z Rockowej Sceny Akademickiego Radia Centrum. Można spodziewać się zarówno spotkania ze świetnymi kawałkami, jak i przedstawicielami redakcji akademickiej rozgłośni. Będzie można się dowiedzieć, jak wygląda codzienna praca radiowca i usłyszeć anegdoty z życia redakcji. Dla wszytskich fanów rockowego brzmienia, będziecie to też idealna okazja do zdobycia płyty Akademickiego Radia Centrum!

Do zobaczenia na placu Litewskim przy napisie I love Lublin.

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    30 września 2021