Występ mgra Michała Iwanka w w pierwszym koncercie z cyklu "Muzyka leczy..."

Już dziś (17.11.2022 r.) w SPSK Nr 1 odbędzie się wyjątkowy koncert, dedykowany pacjentkom i pacjentom Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 przy ul. Radziwiłłowskiej. Rozpocznie się w ten sposób cykl czwartkowych, kameralnych spotkań z muzyką pod hasłem "Muzyka leczy...". Wydarzenia te będą odbywać się dwa razy w miesiącu na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Instytutem Muzyki UMCS i Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym Nr 1.

Podczas pierwszego koncertu wystąpi znany muzyk z Katedry Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej Instytutu Muzyki UMCS - mgr Michał Iwanek, w przyszłości będą to inni pracownicy i studenci Instytutu Muzyki UMCS, również w duetach, grający na różnych instrumentach. W planach jest m. in. koncert świąteczny w połowie grudnia, który - choć na chwilę - przybliży szczególną atmosferę świąt, dając wytchnienie i nadzieję hospitalizowanym w tym czasie pacjentom.

Koncerty mają charakter zamknięty i kameralny, są przeznaczone wyłącznie dla pacjentów hospitalizowanych w danym momencie w Klinice oraz dla osób przebywających na chemioterapii dziennej, mamy nadzieję, że staną się dla nich chwilą wytchnienia i spokoju podczas leczenia.

Źródło: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

    Aktualności

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    17 listopada 2022