Wystawa TROPY

Studenci studiów uzupełniających II stopnia Edukacji Artystycznej zapraszają na wernisaż wystawy "TROPY" , który odbędzie się 2.02.2018 r. o godzinie 13.00 w Domu Słów przy ul. Żmigród 1. Wystawa potrwa do końca marca.

 "​​Wystawa prezentuje prace dyplomowe zrealizowane przez studentów Wydziału Artystycznego UMCS na zakończenie studiów licencjackich na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Trzy lata nauki były czasem poszukiwań. Realizowane w toku studiów zadania uświadamiały nam, z jakimi dziedzinami sztuki się utożsamiamy, które techniki są właściwymi dla nas środkami wizualnego przekazu, jaka stylistyka jest najbliższa poczuciu estetyki każdego z nas. Uczyliśmy się, w jaki sposób sferę naszych myśli, uczuć i przekonań zamknąć w materialnym obiekcie. Ten czas pozwolił nam odnaleźć siebie w roli twórcy, zaś wynik tych poszukiwań stanowią dyplomy artystyczne.
Niezwykła przestrzeń wystawiennicza Domu Słów stanowiła dla nas wyzwanie. Musieliśmy odpowiedzieć na pytanie, jak powiązać efekty naszych poszukiwań twórczych ze śladami obecności żyjących niegdyś w kamienicy mieszkańców. Miejsca ekspozycji każdego z uczestników wystawy są rozmieszczone w różnych częściach budynku. To, które z nich odwiedzą Goście naszej wystawy, które tropy podejmą, a które odrzucą, pozostawiamy już ich decyzji. "
 
tekst: Małgorzata Leposińska
 

    Aktualności

    Autor
    Anna Mazur
    Data dodania
    29 stycznia 2018