Wystawa retrospektywna prof. szt. plast. Jacka Wojciechowskiego z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową wystawę prof. szt. plast. Jacka Wojciechowskiego!

Wernisaż odbędzie się 01.04.2022 r. godz. 18:00 (City Project -1) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ekspozycje będzie można oglądać do 22.05.2022 r.

 „Ze wschodu nadciąga wojna. Co mogę powiedzieć tym, którzy jej nie chcą? Niewiele… Nie jestem pacyfistą, ale na wojnę nie jestem przygotowany. Moje obrazy (oprócz dwóch – «Wywołuję wojnę przeciwko Polsce» i «Chmura śmiercionośnego chloru nadciągała nad wypełnione błotem nasze okopy») propagują pokój. Maluję to co mam w sercu, a tam nie ma miejsca na przemoc, ale to niewątpliwie się zmieni, będę malował obrazy o wojnie! Na razie przedstawiam Wam część tego co powstało w latach 1998 – 2022.

Niedawno Małgosia Pawlak powiedziała o mnie, że kocham malarstwo i bardzo jestem za to Jej wdzięczny, bo uzmysłowiła mi, że rzeczywiście tak jest! Mam nadzieję, że tę dawkę miłości uda mi się Wam przekazać, Patrzcie uważnie na każdy detal, drobiazg, na kolor, który określa klimat obrazu, na kompozycję, która przekazuje dramaturgię całości, na materię – plamy, kreski, chropowatości… Czytajcie tytuły, którymi opatruję moje prace, bo one mówią o tym, co dojrzewało w mojej głowie podczas długiej pracy nad każdym z obrazów” - autor wystawy Jacek Wojciechowski

Strona wydarzenia

    Aktualności

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    29 marca 2022