Wystawa Martyny Rogóż "Intensywność wolności" FOTORELACJA

5 marca w Galerii Klubu 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej w Lublinie odbył się wernisaż wystawy “Intensywność Wolności”, której autorką jest studentka Wydziału Artystycznego.

Martyna Rogóż urodziła się w Kielcach. Ukończyła liceum plastyczne w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach w 2015 roku. Z wykształcenia jest plastykiem oraz technikiem druku artystycznego. Aktualnie studiuje grafikę projektową na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Tworzy sztukę użytkową, między innymi plakaty, grafiki oraz ilustracje w tematyce kobiecej. Poza grafiką zajmuje się także malarstwem sztalugowym, szablonowym oraz muralem. Na wystawie prezentuje ilustracje i plakaty z ostatnich dwóch lat.

Zawsze z optymizmem i determinacją podąża własną drogą twórczą. Fascynuje ją temat kobiety w ujęciu cielesnym i emocjonalnym. Jej prace to najczęściej wykadrowane fragmenty ciała, miejsca lub sceny intymne. Widzowi narzuca mocne barwy, skojarzenia, kieruje do granic, które zmuszają do wyjścia ze strefy komfortu. Tytułowa „Intensywność wolności” przewrotnie staję się związkiem niebezpiecznym, bo narusza granice indywidualne. Tym samym artystka szokuje, wywołuje niepokój, prowokuje do przemyśleń, kwestionuje istnienie strefy tabu i stereotypów. Na polu sztuki, jak czynili to artyści przez dekady, walczy o kolejne zmiany i miejsce dla swojego języka plastycznego.

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    20 marca 2020