Wernisaż 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin 2021

Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej IPBL 2021, który odbędzie się jutro (10 lutego 2022 r.) o godzinie 18 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Foyer Sali Operowej +1). Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 10 kwietnia, od poniedziałku do niedzieli w godzinach otwarcia budynku.

Mimo pandemii organizatorzy odnotowali rekordową ilość zgłoszeń. Na wystawie zobaczymy najlepsze prace wyłonione przez międzynarodowe Jury z ponad 4000 plakatów nadesłanych na konkurs przez artystów i projektantów z kilkudziesięciu krajów świata.

Szerokie spektrum poruszanych tematów, bogaty wachlarz stosowanych przez uczestników środków wyrazu oraz różnorodność prezentowanych postaw twórczych: od graficznego minimalizmu i wektorowej dyscypliny po malarską ekspresję, zapewni moc wizualnych wrażeń, nie tylko koneserom sztuki plakatu.

Tradycyjną formułą lubelskiego biennale jest pokazanie prac studentów wyższych szkół artystycznych i profesjonalistów w tych samych przestrzeniach wystawienniczych. Gwarantuje to świeżą optykę, niespotykaną na innych tego typu przeglądach. Laureatów 5. Międzynarodowego Biennale Plakatu Lublin poznamy podczas wernisażu.

Organizatorem imprezy jest Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS

współorganizatorem: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

nagrody ufunduje: Artsaas

Link do wydarzenia

Impreza została objęta patronatem JM Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego.

    Aktualności

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    9 lutego 2022