Targi młodych artystów i designerów "Nówka Sztuka"

Artysto, designerze, grafiku! Właśnie nabór uczestników na pierwszą edycję targów młodych Artystów i Designerów "Nówka Sztuka" w ramach projektu Urzędu Miasta Krakowa Sztuka do rzeczy – design w Krakowie. Inicjatorami projektu są przedstawiciele krakowskich uczelni artystycznych i kreatywnych inicjatyw twórczych, Fundacji Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Forum Designu, Galerii Bunkier Sztuki, SAPU oraz Dydo Poster Gallery.

W trakcie trwania Targów Organizatorzy przyjrzą się twórczości zakwalifikowanych uczestników i wyłonią wśród nich najciekawszą postać. Zwycięzca otrzyma Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa w wysokości 10 000 zł !!!

Serdecznie zapraszamy zatem do udziału! Zgłoś się!
Poniżej wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącej edycji!

1.12 - 2.12.2018 - Targi plakatu, grafiki, fotografii, rzeźby, malarstwa i sztuki użytkowej  / Forum Designu dawny Hotel Cracovia / Bunkier Sztuki

1 grudnia 2018 w ramach projektu Sztuka do rzeczy – design w Krakowie rozpoczyna się pierwsza edycja targów młodych artystów i designerów NÓWKA SZTUKA. Wydarzenie programowo skierowane do twórców, koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy nowych talentów stawia sobie za cel ułatwienie artystom nawiązania kontaktów oraz współpracy z odbiorcami ich twórczości. W dniach od 1 do 2 grudnia odwiedzający Hotel Cracovia oraz Bunkier Sztuki, będą mieli wyjątkową okazję aby spotkać autorów, porozmawiać z nimi oraz zakupić na miejscu ich oryginalne prace. 

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy mogliby być zainteresowani nawiązaniem współpracy z młodymi artystami i projektantami grafiki, w tym wydawców, architektów, przedstawicieli biznesu, oraz branż kreatywnych.

Dlaczego? Co roku w Krakowie pojawia się rzesza absolwentów uczelni artystycznych i projektowych. Ich talent to potencjał naszego miasta, nie tylko w sferze kultury. Z jednej strony chcemy stworzyć artystom możliwość debiutu i skonfrontowania swojego dorobku z odbiorcami spoza ich własnego środowiska, szkoły, galerii i branżowych mediów społecznościowych. Z drugiej, Nówka Sztuka to okazja aby mieszkańcy miasta mieli możliwość zakupić prace wprost od twórców, bez pośredników.

Gdzie? Główna część dwudniowych Targów odbędzie się w byłym hotelu Cracovia. Jest to ikona krakowskiego modernizmu, przyszłe muzeum designu, a obecnie miejsce Forum Designu oraz Galerii Plakatu Dydo, naszych partnerów.

Dodatkowo zapraszamy w tym samym terminie do dolnej sali wystawowej Bunkra Sztuki.

Kiedy? Targi odbędą się w okresie przedświątecznym od 1 do 2 grudnia 2018 w godzinach od 11.00  do 19.00.

Uprawianie sztuki to powołanie. Chcemy, by stało się również w pełni satysfakcjonującym zawodem.

Dla uczestników/wystawców targów:

Termin zgłaszania propozycji do 15.11.2018
Czas trwania wydarzenia: 1-2.12.2018, godz. 11.00 – 19.00
Miejsce: Dawny hotel CRACOVIA, Bunkier Sztuki
Formularz zgłoszeniowy: www.nowkasztuka.com
 
Partnerzy:
AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE
GALERIA BUNKIER SZTUKI
DYDO POSTER GALLERY
SAPU
 
Organizator:
FUNDACJA WYDZIAŁU SZTUKI UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO
DORUM DESIGNU

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zespół Nówka Sztuka

    Aktualności

    Autor
    Emilia Olszak
    Data dodania
    22 października 2018