Sukces naszej Studentki Joanny Oleniuk na wystawie w Poczdamie

Praca pt. "Solaris" wykonana przez Joannę Oleniuk w semestrze letnim 2021 w pracowni wklęsłodruku pod kierunkiem dr hab. szt. Anny Perłowskiej-Weiser została zaprezentowana na wystawie pokonkursowej w przestrzeni publicznej w Poczdamie w Rechenzentrum.

Konkurs był pod hasłem "Kosmos Lem - Nowe obrazy do Nowych światów", organizatorzy przyjmowali prace w postaci ilustracji, grafik, wierszy itp. Około 400 międzynarodowych artystów i autorów nadesłało ponad 700 prac i tekstów. Jury w składzie: prof. Lex Drewiński, Christine Niehoff (artystka), Philipp Baumgarten (reżyser teatralny, autor), Marzena Kępowicz (Dyrektor Instytutu Polskiego w Berlinie), Markus Große (artysta, grafik), Ulrike Harder-Reinhold (zarząd FÜR e. V.) i Anja Engel (Management Rechenzentrum) wybrało 19 prac i 3 teksty na wystawę w przestrzeni publicznej w Poczdamie w Rechenzentrum. 

Wystawa odbyła się w przestrzeni publicznej na wielkoformatowych banerach przy Domu Sztuki i Twórczości w Poczdamie od 10.09.2021 do 30.09.2021.

https://rz-potsdam.de/cms/kosmos-lem-pl/

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    5 października 2021