STUDENCI GRAFIKI W JURY MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU

Sześciu studentów kierunku grafika zakwalifikowało się do pokonkursowej wystawy 9th Lessedra International Painting & Mixed Media Competition 2018 organizowanej przez Lessedra Gallery w Sofii w Bulgarii: Tomasz Belew, Kinga Lewicka, Katarzyna Wolczynska, Renata Gogol, Hanna Popruha, Kamil Jerzyk.

11-13 grudnia 2018 roku wraz z opiekunem artystycznym dr hab. Alicją Snoch-Pawłowską byli obecni na wystawie w Lessedra Gallery. Udział w konkursie i wyjazd studentów był finansowany w ramach projektu MNiSW “NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH! 3.0”, prowadzonego na Wydziale Artystycznym UMCS.

Organizator zaprosił dr hab. Alicję Snoch-Pawłowską oraz studentów do uczestnictwa w jury, co było wyjątkowym wyróżnieniem i odpowiedzialnym zadaniem. Studenci byli też z wizytą w Narodowej Akademii Sztuki i na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Sofijskiego.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie realizuje projekt „Realizacja prac graficznych i udział studentów kierunku grafika Wydziału Artystycznego UMCS, członków Koła Naukowo-Artystycznego Frakcja Sucha, w międzynarodowych konkursach sztuki”  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój poprzez udział w projekcie pozakonkursowym o charakterze koncepcyjnym pn. „Najlepsi z najlepszych! 3.0.”

Cel projektu: wsparcie wybitnie uzdolnionych studentów w rozwoju ich aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności, poprzez wspieranie ich uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach.

    Aktualności

    Data dodania
    16 grudnia 2018