Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak

30 sierpnia 2023 r. w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie artyści związani z województwem lubelskim otrzymali wyróżnienia za odniesione przez nich sukcesy w bieżącym roku artystycznym. W wydarzeniu uczestniczyli marszałek Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz członek zarządu Bartłomiej Bałaban.

Celem konferencji „W kręgu kultury – wspólnie dla Lubelszczyzny” było podziękowanie wybitnym twórcom z naszego regionu za ich dokonania oraz piękne promowanie naszego województwa na arenie regionalnej i międzynarodowej.

Obok sportowców państwo, jako ludzie świata kultury, jesteście najlepszymi ambasadorami Lubelskiego w kraju i zagranicą. Nagrody kulturalne, które przyznajemy od lat, są tego najlepszym dowodem. Jestem dumny i przekonany, że jeszcze nieraz usłyszymy o państwa sukcesach – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

Spotkanie w Filharmonii Lubelskiej było okazją do wręczenia artystom z naszego regionu medali nadanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dra hab. Piotra Glińskiego. Odznaczenia wręczył marszałek Jarosław Stawiarski:

Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymała prof. dr hab. Elwira Śliwkiewicz-Cisak.  Jest to odznaczenie resortowe nadawane osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: lubelskie.pl 

    Aktualności

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    1 września 2023