Oferta Chatki Żaka dla studentów

Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka zaprasza studentów i doktorantów do zaprezentowania swoich prac w formie wystawy indywidualnej lub zbiorowej.

Zapraszamy studentów Wydziału Artystycznego do tworzenia swojej sztuki w murach naszej Chatki Żaka: 

  1. W obszarze LINII VISUAL ART.: 

VISUAL ART w Chatce Żaka to przestrzeń spotkania i przenikania różnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych – tradycyjnych, jak i eksperymentalnych. To miejsce otwarte na wszelkie przejawy twórczości i ekspresji artystycznej, przybierającej często nieoczekiwane i zaskakujące formy. To przestrzeń awangardy – sztuki nowej, młodej, buntowniczej, intermedialnej, odważnie przekraczającej granice. Tu odnajdą się wszyscy pragnący realizować swoje codzienne i niecodzienne, ekstrawaganckie i awangardowe pomysły artystyczne. Visual Art w Chatce Żaka to miejsce kolaboracji i kształtowania się przemian kulturowych, twórczej inspiracji, poszukiwania siebie i integracji wszystkich wrażliwych na doświadczanie sztuki.

KURATORZY

Agnieszka Dudek – artystka intermedialna, historyk sztuki, projektantka grafiki, kurator sztuk wizualnych. Laureatka nagrody dla najlepszego Absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w 2016 roku. Uczestniczka i współorganizatorka wystaw sztuki, związana ze studencką Galerią Kont UMCS, od 3 lat pracuje w Chatce Żaka.

Mieczysława Goś – absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, od 40 lat pracownik ACK UMCS Chatka Żaka. Pedagog, animator kultury, akwarelistka, kurator sztuk wizualnych.  Inicjator i założyciel galerii ACK UMCS w 1982 roku. Wychowała i ukształtowała kilka pokoleń postaw twórczych, ucząc odbioru, przeżywania i obcowania ze sztuką.

PROJEKTY/DZIAŁANIA

Nowy program 3 galerii: Galeria Główna, Galeria Fotografii i Video, Galeria Rzeźby i Obiektu – nastawiony na prezentację i doświadczanie najciekawszych zjawisk nowej sztuki zarówno młodych jak i uznanych artystów działających w obszarze intermediów, nowych mediów, sztuki eksperymentalnej, fotografii, video artu, sztuk performatywnych, designu oraz mediów tradycyjnych w nowym ujęciu. Wystawom będą towarzyszyć oprowadzania kuratorskie.

Spotkania ze sztuką – cykl spotkań autorskich z artystami oraz wykładów z historii i technologii sztuki, poprzez które poznasz najciekawsze zjawiska z obszaru sztuk wizualnych

Pracownie działań artystycznych: Pracownia artystyczna, Pracownia animacji, Przestrzeń działań nieoczywistych – to otwarte przestrzenie, w których zrealizujesz swoje twórcze pomysły

Warsztaty artystyczne, np. akwareli, ceramiki, rękodzieła – tu poznasz różne techniki i doświadczysz procesu twórczego

Reaktywacja ciemni fotograficznej – czyli podróże do świata fotografii analogowej

Kontakt z kuratorami: visualart@ack.lublin.pl  - zapraszamy do odwiedzenia naszej Chatki i obejrzenia przestrzeni wraz ze spotkaniem z Kurator Agnieszką Dudek

  

  1. W obszarze LINII DŹWIĘK

DŹWIĘK to program skierowany do społeczności akademickiej. Charakterystycznym elementem działań będą warsztaty oscylujące wokół dziedzin artystycznych związanych głównie z nurtem muzycznym. Efekt finalny przedsięwzięć to koncerty, spotkania, sztuki widowiskowe i nagrań audio-video.

Studenci będą zarówno beneficjentami działań, jak i współtwórcami wszelkiego rodzaju inicjatyw. Podczas proponowanych aktywności przede wszystkim spędzą czas w fantastycznej atmosferze, przy okazji ucząc się profesjonalnej współpracy w kooperacji – mistrz-uczeń, pracy w grupie, zdobędą wiedzę i doświadczenie muzyczne.

Muzyka to organizowanie struktur dźwiękowych w czasie, zatem znajdź czas i dołącz do nas.

KURATORZY

dr hab. Tomasz Momot- pracownik naukowo- dydaktyczny w Katedrze Jazzu i muzyki rozrywkowej UMCS. Muzyk jazzowy, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Występuje jako instrumentalista (fortepian, akordeon, organy Hammonda) w koncertach z udziałem gwiazd polskiej estrady. Pełni rolę dyrygenta oraz kierownika artystycznego licznych przedsięwzięć muzycznych. Współpracował i do chwili obecnej podejmuje działania z wieloma muzykami i grupami muzycznymi cieszącymi się uznaniem na polskiej i zagranicznej scenie artystycznej.

Natalia Wilk- pracownik naukowo- dydaktycznyw Katedrze Jazzu i muzyki rozrywkowej UMCS. Wokalistka, pedagog, magister sztuki muzycznej.  Od 2008 roku jej kariera zawodowa nieustannie pnie się w górę. W jej aktywności muzycznej wyróżnić należy współpracę z Włodkiem Pawlikiem zdobywcą nagrody Grammy, z Arturem Gadowskim wokalistą zespołu IRA oraz z Tomaszem Momotem (Tomasz Momot Orkiestra).

PROJEKTY/DZIAŁANIA

Nabór do orkiestry/zespołu muzycznego – jeśli lubisz grać na instrumencie lub śpiewasz i masz chęci aby spędzić czas w przesympatycznym gronie z muzyką – ta szansa jest dla Ciebie.

Warsztaty relaksacyjne „umysł-ciało-głos” to projekt, który będzie odbywał się cyklicznie. Poznamy metody relaksacji, odprężymy się przy dobrej muzyce a także wypełnimy nerwowy czas ogromem spokoju i dystansu do otoczenia. Jeśli jesteś zestresowany – przyjdź, zaradzimy na to!

Modusy artystyczne z udziałem zaproszonych gwiazd i znanych osób z dziedziny sztuk muzycznych, gdzie poznamy sylwetki zaproszonych gości, tajniki sukcesu oraz ciekawostki z ich życia. To będzie mega gratka!

Kontakt z kuratorami: dzwiek@ack.lublin.pl

Wykładowcy wraz ze studentami są zaproszeni, by odwiedzić Chatkę Żaka. Proszę o umawianie się na wizyty studyjne przez Kuratorów.

 
Opis przestrzeni ze zdjęciami:
 
 
 
 
ACKiM UMCS Chatka Żaka
ul. Radziszewskiego 16
20-031 Lublin
tel. 81 5333201 wew. 234
www.ack.lublin.pl
www.facebook.com/ackim.umcs.chatkazaka/
 

    Aktualności

    Data dodania
    28 września 2021