Miesiąc Grafiki Gdańskiej

W Galerii po 111 Schodach MDK na Bernardyńskiej, zaprezentowana zostanie wystawa pt. „Miesiąc Grafiki”. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 12.04.2018 r., o godz. 17.00.

„Miesiąc Grafiki” to cykl prezentujący grafikę warsztatową wychodzącą spod ręki artystów wykładowców i studentów polskich wyższych uczelni artystycznych. Nadchodzący rok poświęcony będzie twórczości grafików z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

„MGG” otwierał będzie VII edycję prezentacji polskich uczelni artystycznych. Przybliży dokonania wykładowców i studentów Wydziału Grafiki.

„Miesiąc Grafiki” to spotkania organizowane z myślą o znawcach i miłośnikach grafiki. Dostają oni możliwość obcowania z rozmaitymi szkołami i tradycjami graficznymi oraz rozmów na wernisażach z artystami.

Ta cykliczna już impreza organizowana jest przez Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Pomysłodawczynią i kuratorką wszystkich edycji jest Anna Perłowska-Weiser, adiunkt z Zakładu Wklęsłodruku i Grafiki Eksperymentalnej ISP WA UMCS. „Miesiąc Grafiki Gdańskiej” prezentowany będzie już po raz czwarty w gościnnych murach Galerii po 111 Schodach MDK na Bernardyńskiej.

Wystawę będzie można oglądać od 09.04-09.05. 2018.

"Wyobraźnia to dar"  tekst Prof. Sławomira Witkowskiego Dziekana Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku

    Aktualności

    Data dodania
    9 kwietnia 2018