Koncert pod dyrekcją dr hab. szt. Tomasza Momota w Radiu Lublin

Koncert „Od serca do ucha” Soliści i Orkiestra Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie pod dyrekcją Tomasza Momota

Orkiestra Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie pod batutą pomysłodawcy i założyciela dr hab. Tomasza Momota, prof. UMCS, kierownika Instytutowego Zespołu Badawczego Wydziału Artystycznego to nowatorski projekt, jedyny w województwie lubelskim, łączący społeczność akademicką z różnych dziedzin nauki i sztuki, w jeden wspólnie brzmiący organizm, prezentujący wysoki poziom kultury studenckiej.

Dzięki ogromnemu poparciu Władz UMCS oraz Dyrekcji ACKiM UMCS Chatka Żaka, Orkiestra ma swoją siedzibę w sercu Miasteczka Akademickiego, które od lat tętni życiem i jest miejscem artystycznych spotkań.

14 stycznia o godz. 19:00 w Radio Lublin, podczas koncertu „Od serca do ucha” zabrzmią znane kolędy, utwory świąteczne i piosenki zimowe w aranżacjach prof. Momota. Instrumentalistom Orkiestry towarzyszyć będą znani lubelscy artyści m. inn. Wojtek Cugowski, Michał Kincel (Kabaret Smile), Adam Drath (Bajm), Natalia Wilk, Agnieszka Wiechnik, Milena Majewska. Podczas wieczoru nie zabraknie wzruszeń, uśmiechów i niespodzianki w postaci najmłodszych Gości.

Koncert realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

    Aktualności

    Autor
    Julia Maj
    Data dodania
    11 stycznia 2022