Engramy FOTORELACJA

15 listopada 2019 r. o godz. 16:30 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się wernisaż wystawy jubileuszowej prof. dr hab. Krzysztofa Szymanowicza „Engramy” w związku z 30-leciem twórczości.

Podczas wernisażu Jego Magnificencja Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski wręczył Krzysztofowi Szymanowiczowi pamiątkową statuetkę Marii Curie-Skłodowskiej, zaprojektowaną z okazji 75. rocznicy założenia naszego Uniwersytetu. Gratulacje złożyli również wojewoda lubelski oraz prezes okręgu lubelskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Na wystawie prezentowane są nie tylko linoryty, ale również prace malarskie Krzysztofa Szymanowicza. Warto pamiętać, że to właśnie od tej dziedziny profesor Szymanowicz rozpoczął swoją przygodę ze sztuką. W CSK zobaczymy grafiki charakterystyczne dla profesora, składające się z drobiazgowych punktów. Można również dać się zaskoczyć malarstwem na płótnie w jasnych, silnie nasyconych barwach.

Dyrektor jest związany z Wydziałem niemal od początków jego istnienia, jeszcze w czasie kiedy był Instytutem Wychowania Artystycznego.  

O sukcesie Krzysztofa Szymanowicza świadczą nie tylko przyznane nagrody oraz wspaniałe prace, ale też liczna obecność gości na wernisażu. Spotkać tam można było władze miasta i Uniwersytetu, zaprzyjaźnionych z profesorem wykładowców naszej i innych uczelni oraz wielu studentów, którzy cenią dyrektora jako twórcę i mentora.

W imieniu pracowników oraz studentów serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za cały trud wkładany w twórczość oraz dzielenie się z odbiorcami jego owocami. Mamy nadzieję cieszyć się nimi przez jeszcze wiele kolejnych lat!

 

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    18 listopada 2019