Bezpłatne webinaria ♯3 Poznaj barwę z eM i ♯zostańwdomu (30.03.2020)

Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych webinarów o barwie i druku, które zostały zorganizowane przez EM proove oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w ramach wsparcia akcji #zostańwdomu.

Snujesz się po domu, szukasz jedzenia, rozrywki, nie dajesz swojemu zwierzakowi spokoju? To najczęstsze objawy nudy.
Przybywamy jednak z pomocą, by pomalować Twój świat na cyjan i całą tęczę, i podzielić się wiedzą na tematy, które dobrze znamy. ?

O co chodzi?
Organizujemy cykl wykładów i spotkań o barwie i kontroli nad nią, o fotografii, druku obrazów i o czym jeszcze się da, zobaczymy ile czasu przyjdzie nam zostać w domach ;)

Kto
My, czyli eMproove. Konkretnie przemawiać będzie do Was Marcin Dąbrowski. Gościnnie pojawią się także zaproszeni wykładowcy wyższych uczelni artystycznych w Polsce i inne ciekawe osoby ze świata designu i poligrafii.

Czyli co?
Cykl spotkań. Każde około godziny + czas na pytania od Was. Online. Bezpłatnie.

1. Webinar – Barwa ?
23.03.2020 (poniedziałek), godz. 19.00

Punktem wyjścia wszystkich naszych rozważań będzie barwa, dlatego pierwsze spotkanie w pełni poświęcimy jej teorii.
Poruszymy takie tematy jak:
- historia barwy,
- psychologia percepcji barwy,
- kolor w kulturze,
- światło i jego wpływ na odbiór barwy,
- RGB, CMYK i to, co poza nimi.

Dowiesz się, jakiej barwy NAPRAWDĘ jest Twój lakier do paznokci czy karoseria samochodu. Zrozumiesz, dlaczego dla jednych czerwień to kolor zazdrości i agresji, a dla innych szczęścia i dostatku. Pojmiesz, jak to się dzieje, że purpura, fuksja i magenta to dla wielu osób po prostu fioletowy. Przypomnisz sobie również klasyczne nazwy kolorów, aby móc popisać się pięknym słownictwem na salonach. W skrócie, będzie o barwie bardzo szeroko.

2. Webinar – Kontrola barwy
25.03.2020 (środa), godz. 19.00

Na czym polega zarządzanie barwą? Jak wygląda teoria, a jak ma się do niej praktyka oraz czego potrzeba, aby przewidzieć barwę w druku. Pokażemy też jak wygląda tworzenie profilu barwnego.

3. Webinar - Gość: Marek Domański
30.03 2020 (poniedziałek), godz. 19:00

Fotograf, specjalizuje się w fotografii inscenizowanej i otworkowej. Prowadzący pracowni obrazowania fotograficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Porozmawiamy o fotografii, od czasów fotografii ciemniowej, przez sławetną "jakość klasyczną", po digitalizację i druk zdjęć. Jakie sprawia możliwości, a jakie wyzwania?

Dołącz do nas, siedzenie w domu wcale nie musi być nudne!

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich webinarach z cyklu "Poznaj barwę z eM", zapisz się do naszego newslettera. Osoby zapisane otrzymają później dostęp do nagrań.
Link do zapisu:
https://poznaj-barwe.subscribemenow.com/

Link do wydarzenia na Facebook.

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    26 marca 2020