„Zrozumieć film”- wykład dr hab. Marcina Marona w ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego- dla studentów i nie tylko!

Informujemy, że w dniu 23.11 (poniedziałek) 2020 roku o godzinie 20:00, w ramach Lubelskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się wykład i prezentacja online pt. Zrozumieć film. Warsztaty języka filmowego prowadzone przez dr hab. Marcin Marona.

            Podczas wykładu omówione zostaną najważniejsze środki stylistyczne filmu klasycznego i współczesnego, takie jak np.: ruch filmowy, przestrzeń filmowa, montaż, muzyka i dźwięk. Warsztatowi towarzyszyć będą projekcje fragmentów wybranych filmów.

Przez ponad 100 lat rozwoju kino wykształciło specyficzny kod, którym się posługuje. Rozszyfrowanie go pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego niektóre filmy nas zachwycają, a inne zniechęcają. Zapraszamy do jedynej w swoim rodzaju intelektualnej wyprawy, której celem jest poznanie języka filmu. Waszym przewodnikiem będzie dr hab. Marcin Maron.

Warsztaty odbędą się w formule online na platformie Zoom. Osoby chcące wziąć udział w zajęciach prosimy o wcześniejszą rejestrację na portalu Evenea. Na podany podczas rejestracji adres mailowy otrzymacie informacje potrzebne do udziału w zajęciach.

Zapisy

Link do wydarzenia - Facebook LFF

    Aktualności

    Autor
    Renata Gogol
    Data dodania
    17 listopada 2020