„ZAKŁAD 117″ w Galerii Zamek w Przemyślu

W piątek 8 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Galerii Zamek Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbyło się otwarcie wystawy rysunku i malarstwa pt. „ZAKŁAD 117″.

Tytułowy zakład to Zakład Malarstwa i Rysunku I działający w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uczestnikami wystawy są wszyscy pracownicy tegoż Zakładu: Anna Beata Barańska, Jan Franciszek Ferenc, Maria Polakowska-Prokopiak, Wiesław Proć, Tomasz Świerbutowicz oraz Stanisław Żukowski, który jest kierownikiem Zakładu. Pracownicy Zakładu realizują autorskie programy dydaktyczne oparte na tradycyjnym warsztacie plastycznym, wspartym jednak współczesnymi technikami cyfrowymi i aparaturą audiowizualną.

Pomysłodawcą i kuratorem wystawy był prof. Jan F. Ferenc, który zdecydował, że głównym medium artystycznym pokazanym na wystawie, będzie rysunek. Jednak prace malarskie prezentowane przez prof. Marię Polakowską-Prokopiak i dr Annę Beatę Barańską, doskonale uzupełniają i wzbogacają całość ekspozycji. Różnorodność postaw twórczych, doskonałe opanowanie warsztatu, mocny indywidualny przekaz ideowy to z pewnością czynniki, które stanowią o wyjątkowości tej ekspozycji.

Wystawa czynna jest do 11 lipca 2018 roku w Galerii Zamek.

    Aktualności

    Autor
    Emilia Olszak
    Data dodania
    25 czerwca 2018