Oferta współpracy

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu firm i środowiska przemysłowego regionu oraz dostosowując się do aktualnych źródeł finansowania innowacyjnych przedsięwzięć związanych z opracowywaniem nowych technologii Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej informuje, że dysponuje pomieszczeniami laboratoryjnymi w nowopowstałym Centrum ECOTECH-COMPLEX.

Laboratoria stwarzają unikalne warunki do nawiązania współpracy nauki z przemysłem. Oferta współpracy kierowana jest do podmiotów gospodarczych mających ambicję opracowania nowych rozwiązań technologicznych z zakresu następujących branż:
- bezpieczna żywność,
- rolnictwo
- biotechnologia i farmacja,
- ekologia.

Uniwersytet oferuje merytoryczne wsparcie kadry naukowej dla podmiotów, które chcą uzyskać przewagę konkurencyjną w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Istnieje możliwość wykorzystania unikalnej aparatury naukowo-badawczej znajdującej się w części laboratoriów w tym świadczenie usług na poszczególnych aparatach (np.: HPLC, MS, FT-IR, IT-TOF, NMR, dyfraktometr rentgenowski, cytometry, sekwencjonatory DNA, wysokopolowy MRI 7T i wiele innych).

Opis budynku Centrum

lokalizacja: 20-612 Lublin, ul. Głęboka 39,
powierzchnia całkowita: 11 072,53 m2
powierzchnia użytkowa: 8 194,75 m2
powierzchnia laboratoryjna: 2 600 m2
powierzchnia sal seminaryjnych: 350 m2
aula dla 200 osób
powierzchnia stref czystych tzw. cleanroomów: ok. 200 m2
ilość miejsc parkingowych: 100

Centrum zapewnia wysokie standardy pracy oraz umożliwia odizolowanie poszczególnych grup badawczych. Pomieszczenia w Centrum są klimatyzowane, wyposażone w instalację kontroli dostępu i instalację alarmową. Zapewniony jest dostęp do szerokopasmowego internetu – przewodowego i bezprzewodowego oraz indywidualne łącze telefoniczne. Laboratoria posiadają ponadto instalacje gazów technicznych (tlen, CO2, argon i wodór) oraz instalację sprężonego powietrza. Ponadto w każdym laboratorium jest dostęp do wody demineralizowanej. Cały obiekt przystosowano do ruchu osób niepełnosprawnych tj. zastosowano windy, rampy, odpowiedniej szerokości drzwi oraz odpowiednie kabiny wc.

Możliwe jest elastyczne kształtowanie powierzchni laboratoryjnych - 120, 145, lub 265 m2, do których dołączone są pokoje biurowe (19 lub 45 m2) i zaplecze socjalne. Laboratoria wyposażone są w meble o wysokim standardzie oraz dygestoria umożlwiające pracę z substancjami szkodliwymi np. truciznami, gazami agresywnymi itp.

Centrum posiada doskonałą lokalizację w centrum Lublina, umożliwiającą dogodny dojazd także komunikacją miejską. Do dyspozycji jest parking oraz zaplecze umożliwiające organizację szkoleń i konferencji. Oferta ECOTECH-COMPLEX stwarza niepowtarzalną okazję do rozwoju i podnoszenia konkurencyjności firm i opracowania nowych produktów w oparciu o najwyższej jakości zaplecze naukowo-badawcze.

Opis budynku nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Oferty dotyczące wykorzystania Centrum ECOTECH-COMPLEX należy składać w biurze Centrum od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 15. Preferowane będą oferty umożliwiające współpracę merytoryczną z wybranymi zespołami naukowymi UMCS. Istnieje możliwość obejrzenia laboratoriów i omówienia warunków współpracy po wcześniejszym, telefonicznym umówieniu wizyty telefonicznie: 81 5375735 lub wysyłając zapytanie pocztą elektroniczną na adres e-mail: ecotech@umcs.pl