Wizyta pracowników Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki w Warszawie (Sieć Badawcza Łukasiewicz) w Centrum ECOTECH-COMPLEX

W dniu 5 marca 2024 r. wizytę w Centrum ECOTECH-COMPLEX złożyła delegacja Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki w Warszawie - Sieć Badawcza Łukasiewicz w składzie:

dr inż. Rafał Zybała, lider Grupy Badawczej w Centrum Materiałów Funkcjonalnych
dr hab. inż. Marcin Chmielewski,
dr Wawrzyniec Kaszub
dr inż. Krystian Kowiorski,
mgr inż. Kamil Kaszyca,
inż. Grzegorz Kuderski
Robert Myszak.

W portfolio projektów Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki znajdują się technologie wodorowe, grafen płatkowy, grafen epitaksjalny, wysokoczęstotliwościowe przyrządy mocy na bazie azotku galu, przyrządy mocy na bazie węgliku krzemu, kryształy, lasery, źródła światła białego, maski chromowe i elementy dyfrakcyjne.

Nasi Goście zapoznali się z infrastrukturą Centrum oraz z możliwymi obszarami współpracy oraz w zakresie wykorzystania posiadanej infrastruktury. Szczególne zainteresowanie wzbudziła możliwość współpracy w zakresie opracowania nowych materiałów do druku 3D, szczególnie do zastosowań optycznych.
UMCS reprezentowali w tym spotkaniu prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, dyrektor Centrum oraz dr hab. Bożena Zgardzińska, prof. uczelni (Instytut Fizyki).
Goście zapoznali się również z realizowanym w Centrum projektem „Eksploracja inspirowana technologią druku 3D” (program Ministerstwa Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki” - Popularyzacja nauki i promocja sportu), w ramach którego utworzono w ECOTECHu Pracownię Druku 3D.
W godzinach popołudniowych delegacja Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki zwiedziła także Laboratorium Analityczne UMCS. Pani dr Weronika Sofińska-Chmiel, kierownik Laboratorium pokazała naszym Gościom infrastrukturę badawczą Laboratorium oraz przedstawiła możliwe obszary współpracy.

    Aktualności

    Data dodania
    5 marca 2024