Władze statutowe

WŁADZE STATUTOWE POLSKIEJ SEKCJI IOV
(kadencja 2015-2019)

Prezydium Polskiej Sekcji IOV:

  1. prof. dr hab. Jan Adamowski, UMCS Lublin (rezygnacja 3.12.2016);
  2. dr hab. Dorota Świtała-Trybek, Uniwersytet w Opolu (od 3.12.2016);
  3. prof. dr hab. Anna Brzozowska-Krajka, UMCS Lublin;
  4. prof. dr hab. Irena Bukowska-Floreńska, Uniwersytet Śląski;
  5. prof. dr hab. Violetta Krawczyk-Wasilewska, Uniwersytet Łódzki;
  6. mgr Stanisław Leszczyński, dyrektor-senior ZTL UMCS (✝ 15 marca 2017r.);
  7. mgr Agnieszka Monies-Mizera, UMCS Lublin;
  8. mgr Maria Ochab, UMCS Lublin;
  9. dr hab., prof. UO, Teresa Smolińska, Uniwersytet w Opolu;
  10. mgr Piotr Szewczyk, ZPiT Ziemia Myślenicka (rezygnacja 17.02.2016 r.);
  11. pani Danuta Morawska, Miejski Dom Kultury w Częstochowie (od 09.03.2016 r.);
  12. dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach;
  13. mgr Magdalena Wójtowicz, Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin;
  14. doc. dr Mieczysław Marczuk, Honorowy przewodniczący Polskiej Sekcji IOV (✝ 22 lipca 2016r.).

Rada Wykonawcza Polskiej Sekcji IOV

  • Przewodnicząca Polskiej Sekcji IOV– prof. dr hab. Anna Brzozowska-Krajka;
  • Wiceprzew. ds. badań i praktyk kulturowych – prof. dr hab. Jan Adamowski (od 16.02.2015 do 3.12.2016), od 3.12.2016 - dr hab. Dorota Świtała-Trybek;
  • Wiceprzewodniczący ds. zespołów folklorystycznych i festiwali – mgr Piotr Szewczyk (od 16.05.2015 r. do17.02.2016 r.), a od 09.03.2016 r. pani Danuta Morawska;
  • Sekretarz – mgr Magdalena Wójtowicz (do 3.12.2016), od 3.12.2016 mgr Agnieszka Monies-Mizera;
  • Skarbnik – mgr Maria Ochab.
 
M. Ochab A. Monies-Mizera D. Morawska D.Świtała-Trybek A. Brzozowska-Krajka

Komisja Kontrolno-Rewizyjna:

  • mgr Edward Balawejder, Lublin,
  • mgr Henryka Kazubek, Lublin,
  • mgr Janina Leszczyńska, Lublin.

Sąd Rozjemczy:

  • dr hab. Katarzyna Smyk, Lublin,
  • dr Adam Sznajderski, Wrocław,
  • mgr Barbara Jurkiewicz-Zwoniarska, Lublin.