1. Letnia Szkoła 2020 online – zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych miłośników polszczyzny i polskiej kultury na Letnią Szkołę Języka i Kultury Polskiej 2020!

Kurs odbędzie się w terminie 1-21 lipca 2020 r. Przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy pragną doskonalić znajomość języka polskiego i poznać polską kulturę. Zajęcia będą się odbywać w grupach 6-10 osobowych (na różnych poziomach zaawansowania językowego).

Program dydaktyczny obejmuje lektorat języka polskiego (60 godzin), cykl wykładów z historii i kultury polskiej (30 godzin) prowadzonych w języku polskim oraz zajęcia dodatkowe (konsultacje, quizy, konkursy, warsztaty, filmy).

Uwaga! Uczestnicy muszą posiadać komputer / laptop / tablet z dostępem do Internetu z kamerą i mikrofonem oraz aparat fotograficzny (może być w telefonie).

Program turystyczno-kulturalny obejmuje wycieczki wirtualne z przewodnikiem (Lublin, Zamość, Roztocze, Kazimierz Dolny, Kozłówka).

Uczestnicy otrzymają materiały dydaktyczne, dyplomy i zaświadczenia o ukończeniu kursu.

 

Program rozszerzony

(2100 zł)

Program podstawowy

(1600 zł)

zajęcia z języka polskiego

cykl wykładów

zajęcia dodatkowe

wycieczki wirtualne

Zgłoszenia (formularz do pobrania poniżej) przyjmujemy do 26 czerwca 2020 r. pod adresem polonia@umcs.pl lub w budynku Centrum, ul. Weteranów 18, Lublin, pokój nr 8 (na parterze); tel. (+48) 81 537 28 76

Ucz się i baw się razem z nami! Spędź wakacje online w CJKP UMCS!

 2. Warsztaty dla nauczycieli szkół polonijnych w zakresie tradycyjnych i zdalnych metod nauczania języka polskiego, historii i kultury Polski

W dniach 6-17 lipca 2020 r. odbędą się Warsztaty dla nauczycieli szkół polonijnych w zakresie tradycyjnych i zdalnych metod nauczania języka polskiego, historii i kultury Polski, finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Adresatem kursu są nauczyciele pracujący w szkołach polonijnych za granicą, tj. na Ukrainie, Białorusi, w Rosji, Kazachstanie, Uzbekistanie, Azerbejdżanie, Mołdawii i Gruzji. W warsztatach weźmie udział 45 osób z ww. krajów.

Celem kursu jest podwyższenie kwalifikacji merytorycznych i metodycznych nauczycieli polonijnych w zakresie nauczania języka polskiego, historii i kultury Polski, a także poszerzenie wiedzy na temat systemu certyfikacji języka polskiego i wybranych zagadnień z psychologii oraz pedagogiki. Program tegorocznej edycji warsztatów zostanie rozszerzony o różnorodne zagadnienia związane ze zdalnym nauczaniem.

Zajęcia (wykłady i konwersatoria) będą prowadzone na platformie e-learningowej UMCS w formie wideokonferencji (łącznie 60 godzin). Słuchacze będą też mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji u osób prowadzących zajęcia. Kierownikiem warsztatów jest dr Magdalena Rumińska.