Aktualne konkursy i szkolenia: 5 lipca 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami serwisu projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe. Znajdą tu Państwo informacje o otwartych konkursach badawczych międzynarodowych oraz o aktualnych szkoleniach związanych z wnioskowaniem w grantach, jak również spotkania brokerskie związane z poszukiwaniem partnerów do konsorcjów.

Konkursy

BAYHOST Summer School Grants

Studenci i młodzi naukowcy z Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej (CEE/SEE) lub z Bawarii mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie szkoły letniej prowadzonej przez bawarskie i wschodnioeuropejskie instytucje szkolnictwa wyższego (z wyjątkiem kursów językowych).

ERC Advanced Grant: konkurs dla wybitnych naukowców

20 maja br. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) otworzyła kolejny konkurs w ramach programu Horyzont Europa. Do 31 sierpnia br. badacze i badaczki, którzy są wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach, mogą składać wnioski w konkursie ERC Advanced Grant 2021.

Visiting Professors in Lublin: pilotażowy konkurs Urzędu Miasta

Miasto Lublin zaprasza do wzięcia udziału w pilotażowej edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin. Nabór wniosków na wizyty odbywające się od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 listopada 2021 r.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Portugalią: NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Fundação para a Ciência e a Tecnologia (Portugalia) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Portugalską. Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Portugalii.

Program Polskie Powroty

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS uprzejmie informuje o możliwości składania wniosków w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Polskie Powroty 2021. Polskie Powroty NAWA to prestiżowy program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który stwarza naukowcom polskiego pochodzenia atrakcyjne warunki powrotu do pracy naukowej w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego. Uczestnicy programu mogą też ubiegać się o finansowanie tzw. komponentu badawczego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Francją PHC Polonium: NAWA

W imieniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Francuską PHC Polonium. Wnioski należy składać w terminie do 22 lipca 2021 do godziny 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy w systemie teleinformatycznym NAWA.

Network projects applications: Eureka network

We invite you to check out the call for proposals announced by Eureka Network: network projects. Network projects is open for applications all year round. Access national funding for your international collaborative R&D projects using our simple flexible programme.

Szkolenia

Horizon Europe: Widening Participation and Spreading Excellence – webinar

Under the patronage of the Slovenian Presidency of the Council of the EU, the Slovenian Business and Research Association in Brussels (SBRA), the European Office of Cyprus – Brussels Office, NCBR Office in Brussels – Business & Science Poland, Eötvös Loránd University and the National Research, Development and Innovation Office in Hungary have the pleasure to invite you to participate in the virtual information event on Horizon Europe: Widening Participation and Spreading Excellence.

    Aktualności

    Data dodania
    5 lipca 2021