Wyniki I etapu Konkursu Językowego „Faces of America”

Mamy niezwykłą przyjemność poinformować o wynikach I etapu VI edycji Konkursu Językowego „Faces of America”.

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs składa się z trzech etapów. Od tegorocznej edycji Komisja Konkursowa zdecydowała o wprowadzeniu nowej formy w pierwszym etapie. Zamiast prezentacji multimedialnej uczniowie mieli za zadanie przygotowanie pracy konkursowej w formie eseju na temat „New York – love it or hate it” (limit słów: 250). Esej został oceniony przez Komisję Konkursową według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność.

Do konkursu zgłosiło się około 40 szkół z całej Polski. Poziom merytoryczny nadesłanych prac był bardzo wysoki, dlatego decyzją Komisji Konkursowej do drugiego etapu zakwalifikowało się aż 15 drużyn, w tym uczniowie z Janowa Lubelskiego, Jarosławia, Lublina, Milejowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Przeworska, Sandomierza i Zamościa. Wyniki znajdują się w załączniku. Szczegółowe informacje odnośnie uzyskanych punktów i miejsca w rankingu zostaną rozesłane pozostałym uczestnikom do końca bieżącego tygodnia.

Etap drugi będzie etapem pisemnym, polegającym na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego, po czym do etapu finałowego wybranych zostanie pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w quizie kulturowym wzbogaconym o elementy multimedialne.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na etap II i III konkursu, które odbędą sie 6 marca br. podczas Drzwi Otwartych UMCS.

Szczegółowe informacje o konkursie

    Aktualności

    Data dodania
    26 lutego 2020