Prof. Walenty Baluk o rosyjskim ostrzale Ukrainy w Radiu Lublin

W wyniku rosyjskich ostrzałów rakietowych przeprowadzonych w ostatnich dniach uszkodzono zostało wiele obiektów infrastruktury cywilnej w miastach Ukrainy oraz uległo zniszczeniu około 30 procent ukraińskiej infrastruktury energetycznej.

źródło fot.: Facebook/Міністерство оборони України (Ministerstwo Obrony Ukrainy) 

– Mamy do czynienia z desperacją Władimira Putina, który ma obsesję na punkcie rozwiązania kwestii ukraińskiej i chce zastraszyć ukraińskie społeczeństwo. Te zmasowane ataki na miasta ukraińskie, na krytyczną infrastrukturę wbrew pozorom – przynajmniej na tym etapie – nie złamały ducha walki. Wręcz przeciwnie: Ukraińcy chcą tę wojnę wygrać, nie chcą rozmawiać, nie chcą zamrożenia tego konfliktu, tylko chcą powrotu do granic z 1991 roku, czyli chcą odzyskać w pełni kontrolę nad swoim terytorium, - powiedział prof. Walenty Baluk, komentując zmasowany atak rakietowy na Ukrainę.

 


 

12 pazdziernika 2022 r. prof. dr hab. Walenty Baluk, Dyrektor Centrum Europy Wschodniej UMCS i Z-ca Dyrektora Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS był gościem red. Renaty Chrzanowskiej w audycji Radia Lublin "Gość Radia Lublin". Rozmowa dotyczyła dokonanych w tym tygodniu na Ukrainie ataków terrorystycznych ze strony Rosji.

 

Zapraszamy do obejrzenia całości rozmowy!

    Wydarzenia

    Data dodania
    28 października 2022