Międzynarodowa konferencja „Ukraina w przestrzeni komunikacji społecznej: społeczeństwo, media, refleksje wojenne”

W dniu 28 lutego dr Nadia Gergało-Dąbek wzięła udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Ukraina w przestrzeni komunikacji społecznej: społeczeństwo, media, refleksje wojenne”, zorganizowanej przez Państwowy Uniwersytet Handlu i Gospodarki w Kijowie.

Konferencja poświęcona była m.in. problematyce pokoju i wojny w dyskursie medialnym, analizie refleksji medialnych na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę, badaniu komunikacji społecznej w warunkach wojny, w szczególności realiów dziennikarstwa, reklamy i PR, rozumieniu infodemii, wojen informacyjnych i zmagań dyskursów narracyjnych, rozwojowi edukacji i kultury medialnej.

Dr Nadia Gergało-Dąbek zaprezentowała temat „Wpływ rosyjsko-ukraińskiej wojny na tradycje gastronomiczne społeczeństwa polskiego”, w którym przeanalizowała, jak sprzeciw społeczeństwa polskiego wobec brutalnego ataku Rosji na Ukrainę wywołał falę zmian nazwy tradycyjnego dania kuchni polskiej – pierogów ruskich – w całej Polsce.  Prezentacja dr Gergało-Dąbek cieszyła się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród ukraińskich uczestników.

    Wydarzenia

    Data dodania
    2 marca 2023