II Międzynarodowa Konferencja naukowa pt. "Język – Bezpieczeństwo – Technologia"

W dniach 27-28 października br. dr Nadia Gergało-Dąbek wzięła udział w drugiej edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "Język – Bezpieczeństwo – Technologia", która odbywała w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Koncepcja konferencji łączącej tematykę z obszaru językoznawstwa, bezpieczeństwa i wykorzystania najnowszych technologii jest autorskim projektem mgr inż. Agaty Jagiełło-Tondery, starszego wykładowcy w Studium Języków Obcych WAT. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Polityka językowa i bezpieczeństwo XXI wieku”. W trakcie konferencji omawiane były m.in. takie zagadnienia jak język w systemie bezpieczeństwa, nauczanie języków obcych w służbach mundurowanych, język a świadomość kulturowa, securitologia i nowe technologie w nauczaniu.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele uczelni polskich (Wojskowa Akademia Techniczna, Wojskowe Centrum Normalizacji, Jakości i Kodyfikacji MON, Lotnicza Akademia Wojskowa, Akademia Sztuki Wojennej, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania, Uczelna Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej) oraz zagranicznych (University of New Haven z USA, Royal Military Academy z Belgii, Bulgarian Air Force Academy z Bułgarii, University of Defence z Czech, Military Technical Academy „Ferdinand I” z Rumunii, St. Cyril and St. Methodius University z Bułgarii, Turiba University z Łotwy).

 

 

    Wydarzenia

    Data dodania
    3 listopada 2022