Prezes Polsko-Dominikańskiej Izby Gospodarczej z gościnnym wykładem

Centrum Współpracy Międzynarodowej i Katedra Hispanistyki w Instytucie Neofilologii mają przyjemność zaprosić na gościnny wykład Prezesa Polsko-Dominikańskiej Izby Gospodarczej.

Wykład "Español dominicano", który poprowadzi Prezes Izby Herikc Agesta Smith będzie dotyczył różnic występujących w języku hiszpańskim, którym posługują się na co dzień Dominikańczycy i w całości zostanie poprowadzony w tym języku.

Spotkanie odbędzie się w środę 18 maja 2022 r. o godzinie 17.00 w Sali Obrad Rady Wydziału na Wydziale Filologicznym (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4a).

Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza (PDIG) jest organizacją bilateralną samorządu gospodarczego, działającą na rzecz rozwoju polsko-dominikańskich stosunków gospodarczych. Jest również jedną z najważniejszych dominikańskich zagranicznych izb przemysłowo-gospodarczych na świecie. Celem Izby jest m.in. wspomaganie, promowanie i koordynowanie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Dominikańską.

PDIG pośredniczyła w nawiązaniu współpracy pomiędzy UMCS a Uniwersytetem Iberoamerykańskim UNIBE w Santo Domingo na Dominikanie. W ramach dotychczasowej współpracy dominikańscy studenci poprowadzili webinarium dla polskich studentów. W planach jest także kolejne webinarium, tym razem poświęcone przybliżeniu polskiej kultury studentom z Dominikany.

Serdecznie zapraszamy!

    Aktualności

    Data dodania
    13 maja 2022