Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami serwisu projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe. Znajdą tu Państwo informacje o otwartych konkursach badawczych międzynarodowych oraz o aktualnych szkoleniach związanych z wnioskowaniem w grantach, jak również spotkania brokerskie związane z poszukiwaniem partnerów do konsorcjów.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Słowacka Agencja Badań i Rozwoju – SRDA(Słowacja) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Słowacji. Granty NAWA przeznaczone są na wsparcie mobilności polsko-słowackich zespołów badawczych. Nabór trwa do 21 czerwca 2021 roku.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła kolejną edycję konkursu na finansowanie przełomowych projektów, których szybkie niezrealizowanie może grozić utratą szansy na rozwiązanie postawionego problemu badawczego. Aplikacje przyjmowane będą od 13 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku godz. 15:00:00. W pierwszej kolejności Centrum Współpracy Międzynarodowej zbierało będzie fiszki projektowe, termin ich składania upływa 5 maja 2021 r.
Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą stypendialną DAAD, Short-Term Research Grants. Program ten skierowany jest przede wszystkim do doktorantów oraz młodych naukowców (postodców) z polskich uczelni. Umożliwia on odbycie pobytu badawczego w Niemczech na uczelni wyższej lub w innym instytucie naukowym. Stypendium trwa od 1 do 6 miesięcy. Termin składania wniosków mija 30 kwietnia.
Uniwersytet w Maceracie przyzna zaprasza utalentowanych naukowców, którzy chcą ubiegać się o udział w europejskim konkursie MSCA Postdoctoral Fellowships w ramach projektu badawczego z udziałem Uniwersytetu w Maceracie jako instytucji goszczącej, w ramach programu zapewni wsparcie merytorczne i administracyjne dla naukowców.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Österreichs Agentur für Bildung und Internationalisierung (Austria) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Austrii.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Niemcy) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła właśnie nabór w kolejnej edycji programu im. Ulama na przyjazdy zagranicznych naukowców do polskich jednostek. Termin składania wniosków mija 15 czerwca.
25 marca Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła kolejny nabór w programie im. Bekkera, który daje naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki możliwość wyjazdu na stypendium naukowe do wybranego ośrodka naukowego na świecie. W programie mogą składać wnioski zarówno rozpoczynający swoją drogę zawodową naukowcy, jak i ci, którzy już mogą pochwalić się własnym dorobkiem naukowym. Nowością w tym roku jest to, że program Bekker NAWA otwarty będzie także dla doktorantów.
Informujemy, że konsorcjum QuantERA II koordynowane przez Narodowe Centrum Nauki pozyskało grant w wysokości 15 mln EUR z Programu Ramowego UE Horyzont 2020. W związku z tym w marcu 2021 ogłoszony został konkurs w obszarze technologii kwantowych.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fulbright STEM Impact Award. Jest to to program dla aktywnych badaczek i badaczy reprezentujących obszary STEM, zatrudnionych w polskich instytucjach akademickich i naukowych. Stypendium pozwala na realizację krótkoterminowego projektu badawczego, dydaktycznego lub badawczo-dydaktycznego oraz na poszerzenie wiedzy z zakresu komercjalizacji nauki i skutecznego pisania wniosków grantowych w instytucjach w USA.
Pragniemy poinformować Państwa o starcie nowego konkursu na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych (CHANSE), pt. Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age. Koordynatorem programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) jest Narodowe Centrum Nauki.
We invite you to check out the call for proposals announced by Eureka Network: network projects. Network projects is open for applications all year round. Access national funding for your international collaborative R&D projects using our simple flexible programme.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w programie COST na organizowany przez Regionalny Punkt Kontaktowy w Krakowie webinar COST Info Day w dniu 28 kwietnia br. godz. 9:00 – 10:30, prelegentka: Pani Jadwiga Mrozowska, Koordynator COST, Ministerstwo Edukacji i Nauki.
W imieniu Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE Region Północno-Zachodni serdecznie zapraszamy przedstawicieli jednostek naukowych, przedsiębiorców oraz innych podmiotów zainteresowanych poznaniem możliwości partycypacji w Horyzoncie Europa na szkolenie poświęcone temu zagadnieniu. Wydarzenie będzie miało charakter on-line i odbędzie się już 29 kwietnia w godz. 10:00-12:30.
RPK Poznań zaprasza na kolejne spotkanie online, tym razem będzie to webinarium pt. "Mobilny doktorant. Przedsiębiorczy naukowiec. Zaprojektuj się na przyszłość.", które odbędzie się 27 kwietnia 2021 roku o godzinie 10:00.
Uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Nauki opublikowało już na swoim kanale na Youtube nagrania z ostatnich spotkań dotyczących aktualnie otwartych konkursów na projekty badawcze międzynarodowe: Quant-era Weave-Unisono CHANSE Poniżej znajdą Państwo nagrania ze spotkań: