Aktualne konkursy i szkolenia: 22 czerwca 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami serwisu projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe. Znajdą tu Państwo informacje o otwartych konkursach badawczych międzynarodowych oraz o aktualnych szkoleniach związanych z wnioskowaniem w grantach, jak również spotkania brokerskie związane z poszukiwaniem partnerów do konsorcjów.

Konkursy

ERC Advanced Grant: konkurs dla wybitnych naukowców

20 maja br. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) otworzyła kolejny konkurs w ramach programu Horyzont Europa. Do 31 sierpnia br. badacze i badaczki, którzy są wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach, mogą składać wnioski w konkursie ERC Advanced Grant 2021.

Visiting Professors in Lublin: pilotażowy konkurs Urzędu Miasta

Miasto Lublin zaprasza do wzięcia udziału w pilotażowej edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin. Nabór wniosków na wizyty odbywające się od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 listopada 2021 r.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Portugalią: NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Fundação para a Ciência e a Tecnologia (Portugalia) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Portugalską. Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Portugalii.

Program Polskie Powroty

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS uprzejmie informuje o możliwości składania wniosków w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Polskie Powroty 2021. Polskie Powroty NAWA to prestiżowy program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który stwarza naukowcom polskiego pochodzenia atrakcyjne warunki powrotu do pracy naukowej w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego. Uczestnicy programu mogą też ubiegać się o finansowanie tzw. komponentu badawczego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Granty interwencyjne NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła kolejną edycję konkursu na finansowanie przełomowych projektów, których szybkie niezrealizowanie może grozić utratą szansy na rozwiązanie postawionego problemu badawczego. Aplikacje przyjmowane będą od 13 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku godz. 15:00:00. W pierwszej kolejności Centrum Współpracy Międzynarodowej zbierało będzie fiszki projektowe, termin ich składania upływa 5 maja 2021 r.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Francją PHC Polonium: NAWA

W imieniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Francuską PHC Polonium. Wnioski należy składać w terminie do 22 lipca 2021 do godziny 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy w systemie teleinformatycznym NAWA.

 

Network projects applications: Eureka network

We invite you to check out the call for proposals announced by Eureka Network: network projects. Network projects is open for applications all year round. Access national funding for your international collaborative R&D projects using our simple flexible programme.

Szkolenia

Szkolenie on-line: Euraxess – Twój dostęp do kariery

Zapraszamy studentów, absolwentów, a także naukowców planujących rozwinąć swoją karierę dzięki zagranicznym wyjazdom, na szkolenie on-line dotyczące portalu Euraxess. Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2021 r. w godz. 10.00 – 11.30.

Spotkanie brokerskie w tematyce wodnej Holandia – Polska

Holenderskie Partnerstwo Wodne wraz z Enterprise Europe Network (EEN) organizują wirtualne spotkanie brokerskie w Polsce w dniach 21-23 czerwca 2021 r.: Virtual Matchmaking Mission from The Netherlands to Poland.

Spotkania brokerskie przed pierwszymi konkursami w programie Horyzont Europa

W imieniu Komisji Europejskiej zapraszamy Państwa do udziału w wirtualnych wydarzeniach brokerskich w związku ze zbliżającymi się konkursami w klastrach programu Horyzont Europa. Spotkania będą poprzedzone dniami informacyjnymi na temat poszczególnych klastrów.

Widening i ERA w tydzień- cykl wydarzeń

Serdecznie zapraszamy Państwa na Widening i ERA w tydzień! – cykl spotkań online poświęconych pakietowi Widening i Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) w programie Horyzont Europa. Spotkania organizowane będą przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Effective IP and outreach strategies to help increase the impact of research and innovation

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie organizowane przez IP Helpdesk działający w Komisji Europejskiej na temat skutecznych strategii w zakresie własności intelektualnej i kontaktów zewnętrznych pomagających zwiększyć wpływ badań i innowacji.

Research and Innovation days 2021

Kolejna edycja flagowego wydarzenia Komisji Europejskiej „European Research & Innovation Days” odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2021 roku. W programie zaplanowano wiele sesji na żywo i interaktywnych warsztatów. Rejestracja jest otwarta.

ABC przygotowania wniosku projektowego w programie Horyzont Europa

Zapraszamy na szkolenie ”ABC przygotowania wniosku projektowego w programie Horyzont Europa”, które odbędzie się 30 czerwca br. w godzinach: 10:00 – 14:30.

Aktualności

Mapa międzynarodowych ofert stypendialnych dla naukowców!

Regionalny Punkt Kontaktowy PR UE w Szczecinie zaprasza do zapoznania się z najnowszą mapą międzynarodowych ofert stypendialnych. Aby dowiedzieć się jakie możliwości stypendialne dostępne są w danym kraju należy wybrać na mapie interesujący Państwa obszar.

 

    Aktualności

    Data dodania
    22 czerwca 2021