Aktualne konkursy i szkolenia: 14 czerwca 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami serwisu projektybadawcze.umcs.pl/miedzynarodowe. Znajdą tu Państwo informacje o otwartych konkursach badawczych międzynarodowych oraz o aktualnych szkoleniach związanych z wnioskowaniem w grantach, jak również spotkania brokerskie związane z poszukiwaniem partnerów do konsorcjów.

Konkursy

ERC Advanced Grant: konkurs dla wybitnych naukowców

20 maja br. Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) otworzyła kolejny konkurs w ramach programu Horyzont Europa. Do 31 sierpnia br. badacze i badaczki, którzy są wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach, mogą składać wnioski w konkursie ERC Advanced Grant 2021.

Visiting Professors in Lublin: pilotażowy konkurs Urzędu Miasta

Miasto Lublin zaprasza do wzięcia udziału w pilotażowej edycji Konkursu Visiting Professors in Lublin. Nabór wniosków na wizyty odbywające się od 1 stycznia do 10 grudnia 2022 r. rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 listopada 2021 r.

CEEPUS 2021/2022: mobilności studentów, doktorantów i naukowców

Uprzejmie informujemy, iż Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rozpoczęła nabór aplikacji mobilności akademickich dla studentów (I, II, III stopnia) i pracowników naukowych w ramach Programu CEEPUS na rok 2021/2022.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Portugalią: NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Fundação para a Ciência e a Tecnologia (Portugalia) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Portugalską. Celem naboru jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze, uzgodnione i prowadzone wspólnie przez uprawnionych Wnioskodawców z Polski i partnerów z Portugalii.

Program Polskie Powroty

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS uprzejmie informuje o możliwości składania wniosków w Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w ramach programu Polskie Powroty 2021. Polskie Powroty NAWA to prestiżowy program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, który stwarza naukowcom polskiego pochodzenia atrakcyjne warunki powrotu do pracy naukowej w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego. Uczestnicy programu mogą też ubiegać się o finansowanie tzw. komponentu badawczego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

IX konkurs polsko-tajwański

Zapraszamy do udziału w dziewiątym polsko-tajwańskim konkursie na dwustronne projekty badawcze. Konkurs skierowany jest do organizacji badawczych i innowacyjnych przedsiębiorstw z Polski i Tajwanu. Konsorcja złożone z partnerów polskich i tajwańskich mają możliwość uzyskania w konkursie dofinansowania na aplikacyjne projekty badawcze trwające maksymalnie trzy lata. Projekty mogą obejmować badania w obszarach, m. in., efektywności energetycznej, inżynierii materiałowej, inteligentnego transportu, cyberbezpieczeństwa i badań kosmicznych.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Francją PHC Polonium: NAWA

W imieniu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Francuską PHC Polonium. Wnioski należy składać w terminie do 22 lipca 2021 do godziny 15:00 czasu lokalnego dla Warszawy w systemie teleinformatycznym NAWA.

Wspólne projekty badawcze między Polską a Słowacją

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Słowacka Agencja Badań i Rozwoju – SRDA(Słowacja) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Słowacji. Granty NAWA przeznaczone są na wsparcie mobilności polsko-słowackich zespołów badawczych. Nabór trwa do 21 czerwca 2021 roku.

Wspólne projekty badawcze pomiędzy Polską a Niemcami – nabór wniosków w NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – NAWA (Polska) oraz Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Niemcy) zapraszają do składania wniosków w ramach wymiany bilateralnej naukowców pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec.

Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze: Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World

Trans-Atlantic Platform (T-AP) for Social Sciences and Humanities ogłosiła trzeci w swoim dorobku konkurs na międzynarodowe projekty badawcze, w zakresie Recovery, Renewal and Resilience in a Post-Pandemic World. Agencją partnerską nowego konkursu sieci T-AP jest Narodowe Centrum Nauki, które sfinansuje kwotą 600 tys. euro wyłonione w konkursie projekty polskich zespołów badawczych.

M-ERA.NET 3 Call 2021: nauki o materiałach i inżynierii materiałowej

Narodowe Centrum Nauki (zwane dalej „NCN”) we współpracy z siecią M-ERA.NET ogłasza konkurs M-ERA.NET Call 2021 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej oraz niskoemisyjnych technologii energetycznych, a także badań nad materiałami na potrzeby przyszłych technologii produkcji akumulatorów, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Program im. Stanisława Ulama: NAWA

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej otworzyła właśnie nabór w kolejnej edycji programu im. Ulama na przyjazdy zagranicznych naukowców do polskich jednostek. Termin składania wniosków mija 15 czerwca.

Network projects applications: Eureka network

We invite you to check out the call for proposals announced by Eureka Network: network projects. Network projects is open for applications all year round. Access national funding for your international collaborative R&D projects using our simple flexible programme.

Szkolenia

Widening i ERA w tydzień- cykl wydarzeń

Serdecznie zapraszamy Państwa na Widening i ERA w tydzień! – cykl spotkań online poświęconych pakietowi Widening i Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA) w programie Horyzont Europa. Spotkania organizowane będą przez Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Effective IP and outreach strategies to help increase the impact of research and innovation

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie organizowane przez IP Helpdesk działający w Komisji Europejskiej na temat skutecznych strategii w zakresie własności intelektualnej i kontaktów zewnętrznych pomagających zwiększyć wpływ badań i innowacji.

Research and Innovation days 2021

Kolejna edycja flagowego wydarzenia Komisji Europejskiej „European Research & Innovation Days” odbędzie się w dniach 23-24 czerwca 2021 roku. W programie zaplanowano wiele sesji na żywo i interaktywnych warsztatów. Rejestracja jest otwarta.

ABC przygotowania wniosku projektowego w programie Horyzont Europa

Zapraszamy na szkolenie ”ABC przygotowania wniosku projektowego w programie Horyzont Europa”, które odbędzie się 30 czerwca br. w godzinach: 10:00 – 14:30.

Jak aplikować o ERC Advanced Grant

Zapraszamy na szkolenie Jak aplikować o ERC Advanced Grant, które odbędzie się 16 czerwca br. w godzinach 10:00 – 12:30. Szkolenie jest adresowane przede wszystkim do naukowców przygotowujących wniosek o granty ERC Advanced w bieżący konkursie oraz do wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką.

Aktualności

Międzynarodowe projekty B+R w NCBR – aplikowanie, realizacja, sukces

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wydało właśnie publikację pn ” Międzynarodowe projekty B+R w NCBR aplikowanie, realizacja, sukces”. To trzecia część z serii ”Krajobraz innowacji”, która stanowi przewodnik po działalności NCBR w zakresie współfinansowania projektów międzynarodowych.

Od 1 czerwca cudzoziemcy mogą wystąpić o nadanie PESEL do celów podatkowych

1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie zmiana ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników w zakresie definicji podatników, których identyfikatorem podatkowym jest PESEL. Dzięki nowym przepisom urzędy gminy będą mogły nadawać numer PESEL cudzoziemcom na ich wniosek.

    Aktualności

    Data dodania
    14 czerwca 2021